WEFA İLE TÜRKİYE DİYANET VAKFI İŞBİRLİĞİ ÇALIŞMALARI

Almanya merkezli WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, politik veya dinî hiçbir organizasyona bağlı olmaksızın dünya genelinde 70 ülkede; din, dil, ırk veya bölge ayırt etmeksizin ihtiyaç sahibi yoksullar, yetimler, savaş ve doğal afet mağdurları için yardım faaliyetlerinde bulunmaktadır.

WEFA olarak, kriz bölgeleri ve ihtiyaç bölgelerinde insani yardım faaliyetlerimizi ekiplerimizle yerine getirmekteyiz. Bazı yardım bölgelerinde faaliyetlerimizi, bulundukları ülkelerde tanınmış ve insani yardım amaçlı kurulmuş olan partner organizasyonların desteği ile gerçekleştirmekte ve yardımlarımızı daha çok ihtiyaç sahibine ulaştırabilmekteyiz.

Bu amaçlarla Türkiye’nin en büyük yardım vakıflarından olan Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ile oluşturduğumuz işbirliği projesi kapsamında ortak yardım çalışmaları ile özellikle savaş ve doğal afet gibi sebeplerden mağdur olmuş ihtiyaç sahiplerine insani yardımda bulunarak onların yaralarını sarıyoruz.

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezi’nde, TDV Genel Müdürü Av. Mehmet Savaş Polat ve WEFA Genel Başkanı Musab Aydın tarafından imzalanan protokol kapsamında iki kurum insani yardım alanlarında işbirliği yapabilecek. Nitekim WEFA Genel Başkanı Musab Aydın tarafından da

“Uluslararası ortamlarda eğitim, kültür, sosyal hizmet, insani ve acil yardımlar üzerinde ortak çalışmalar yapmak amacıyla Türkiye Diyanet Vakfı ile işbirliği protokolü imzaladık. Bu işbirliği anlaşmamız çerçevesinde Avrupa’daki gençlerimiz başta olmak üzere Avrupa’daki insanımıza yönelik ortak projeler de geliştireceğiz. Bilhassa yurtdışında eğitim gören gençlerimizin desteklenmesi için ortak çalışmalar gerçekleştireceğiz. İşbirliği protokolümüzün hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

ifadeleriyle işbirliğinin önemini vurgulamıştır.

WEFA İLE TÜRKİYE DİYANET VAKFI İŞBİRLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER

ONLİNE BAĞIŞ kısmından bağış yapabilmek için

TIKLAYINIZ.
TIKLAYINIZ.