Hayata geçirdiği projelerle insanların hayatlarını güzelleştiren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu ocak ayında Türkiye’de başlattığı “Sevgi Bohçası” projesi ile annelerin yüzünü güldürecek.

WEFA’nın bu ay başlattığı “Sevgi Bohçası” projesi ile Türkiye’deki kadın ve doğum hastanelerinde bebek sahibi olan ve maddi durumu iyi olmayan ailelerin sosyal yardım ve temel bebek bakımına yönelik ihtiyaçları karşılanacak.

Ocak ayından itibaren gerçekleştirilecek proje kapsamında yeni doğan bebeklerin ve annelerinin öncelikli olarak hijyen, giyim eşyası, beslenme vb. temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Türkiye’deki kadın ve doğum hastanelerinde bebek sahibi olan ve maddi imkânsızlık içinde bulunan ailelere “Sevgi Bohçası” hediye edilecek. Osmanlıdan beri süregelen bir gelenek olan bu çalışmayla doğum sonrasında anne ve bebek için gerekli en temel ihtiyaçlar karşılanmış olacak.

Sevgi bohçaları, bebek sahibi olan yardıma muhtaç ailelere Türk Kızılay Genel Müdürlük ve Şube Başkanlıkları/Temsilcilikleri aracılığıyla ulaştırılacak. Dağıtımlar Türkiye’de toplamda 10 şehirde gerçekleştirilecek.

Öte yandan yeni doğan bebeklerin uygun koşullarda bakılabilmesi, ailelerin sosyal yardım hizmetlerinden ve bebek bakımı ile ilgili bilgilendirme hizmetlerinden faydalanabilmesi için doğum sonrasında ailelere bebek bakımı ile ilgili bilgiler de verilecek.

Sevgi bohçasının içerisinde yeni doğan bebek için 1 takım hastane çıkış seti (tulum ve zıbın takımı), 1 paket pamuk, 1 paket bebek bezi, 2 paket ıslak mendil, 1 paket pişik kremi, 1 adet şampuan, 1 adet sabun, 1 adet battaniye; anne için ise 1 paket hijyenik ped ile 1 adet gecelik bulunmaktadır.

Bir sevgi bohçasının bedeli 40 Euro’dur.

Sevgi Bohçası” projesine destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına  “ProjeNo2020” yazılması gerekmektedir.