Loading...

WEFA ULUSLARARASI İNSANİ YARDIM ORGANİZASYONU İLE TÜRK KIZILAY İŞBİRLİĞİ 

Din, dil, ırk veya bölge ayırt etmeksizin dünyanın her yerinde doğal afet veya savaş mağdurları ile ihtiyaç sahibi olan herkese insani yardım ulaştırmak ve gerekli her türlü girişimi yapmak üzere 2006 yılında kurulan WEFA, hâlihazırda 70 ülkeye insani yardım ile birlikte insani duygular da götürmektedir.

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu olarak kriz bölgeleri ve ihtiyaç bölgelerinde; acil yardımlar, kış yardımları ve insani yardım faaliyetlerimizi ekiplerimiz aracılığıyla gerçekleştirerek yardımlarımıza devam etmekteyiz. 70 ülkede yardım faaliyetlerimizi gerçekleştirirken bulundukları ülkelerde tanınmış ve insani yardım amaçlı kurulmuş partner organizasyonların da desteğini alarak yardımlarımızı daha çok muhtaca ulaştırabilmekteyiz.

Bu amaçlarla Türkiye’nin en büyük yardım organizasyonlarından biri olan Türk Kızılay ile işbirliği protokolü imzalayarak hem doğal afet mağdurları ile insani yardıma ihtiyaç duyan muhtaçlara yönelik ortak faaliyetlerde bulunma konusunda hem de birlik ve beraberliğimizi sağlamlaştırma hususunda mutabık kaldık.

TÜRK KIZILAY GENEL MERKEZİ’NDE İMZALANAN PROTOKOL SONRASI İŞBİRLİĞİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Nitekim işbirliği protokolü imzalamak amacıyla WEFA Genel Başkanı Musab AYDIN ile bir araya gelen Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem KINIK, 

“Protokolümüzle hem afet gibi sebeplerde hem de insani yardıma ihtiyaç duyulan zamanlarda ortak operasyonlar ile gönüllülük ve dayanışma bilincini birlikte geliştirerek; afet, savaş ve kıtlık coğrafyalarında birlikte işbirliği yaparak etkinliğimizi arttırmayı amaçlıyoruz. Bundan önce de WEFA ile birlikte pek çok ortak faaliyetimiz ve dayanışmamız oldu. Bundan sonrada bu işbirliği anlaşmamız çerçevesinde daha nitelikli faaliyetlerimiz olacak. Hem Avrupa’daki hayırseverlerimiz hem de dünyadaki muhtaçlar iki kuruluşumuzun işbirliği ile birbirlerine daha güvenli köprülerle bağlanmış olacaklar.”

 ifadelerini kullanarak WEFA’nın ortaya koyduğu işbirlikleri ile dünyanın her yerinde geliştirici yardım faaliyetleri için gücüne güç kattığını önemle vurgulamıştır.

WEFA Genel Başkanı Musab AYDIN ise, 

“Özellikle Avrupa’da bulunan gençlerimizin yardım bilincini geliştirme noktasındaki çalışmalar veya acil yardımlar, diğer kampanyalar ve projeler noktasında Kızılay’la birlikteliğimiz inşallah hayırlara vesile olur.” 

ifadeleriyle Türk Kızılayı ile WEFA işbirliğinin öneminden söz etmiştir.

WEFA İLE TÜRK KIZILAY İŞBİRLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYET

SUDAN İNSANİ YARDIM KAMPANYASI:

Sudan’da 2019 yılında gerçekleşen sel felaketi sonrası 41 bin ev yıkılarak 350 binden fazla kişi evsiz kalmıştır. “Sudan’ın Yaralarını Birlikte Saralım Sloganıyla” yürütülen kampanyada WEFA, Türk Kızılay ve Türkiye Diyanet Vakfı gibi bir çok sivil toplum kuruluşu Sudan’ın afetten etkilenen bölgelerine insani yardım ulaştırarak yaralarını sarmayı hedeflemektedirler.

Sudan’daki 16 eyalette 65 yaklaşık 350 bin kişiyi evsiz bırakan sel felaketinin hemen ardından ilk etapta 1000 aileye yardım eli uzatılmış ve 27 tonluk insani yardım malzemesi ulaştırılmıştır. Sudan halkının yalnız olmadığını göstermek amacıyla çıktığımız bu yolda, Türk Kızılay’ı ve Türkiye Diyanet Vakfı gibi yardım kuruluşları ile güçlerimizi birleştirerek Türk köyleri inşa edecek ve Sudan halkının yaralarını saracağız.

ONLİNE BAĞIŞ kısmından bağış yapabilmek için

TIKLAYINIZ.
TIKLAYINIZ.