WEFA’DAN AİLE VE ÇİFT TERAPİSİ HİZMETİ

AİLE TERAPİSİ NEDİR?

Aile terapisi, aile ve çiftler arasında yakın ilişkinin çalışıldığı psikoterapi olup, aile üyeleri arasında mutluluğun ve ailedeki iç huzurun sağlanması hedeflenmektedir. Toplumun en küçük birimi olan “aile” kavramının varlığını sağlıklı bir şekilde sürdürmesinde aile terapisi hizmeti önemli rol oynamaktadır.

Sağlıklı aile, yoluna çıkan her türlü soruna rağmen gelişerek güçlenmeye devam eden ailedir. Sağlıklı ailelerde her birey sevgi ve saygı görürken, aile içinde oluşan sorunlar kolaylıkla çözülmektedir.

Sağlıksız ailelerde ise aile üyeleri arasında çatışma, rollerin birbiri ile çatışması, problem çözme becerisinde azalma ve iletişimde yetersizlik gibi durumlar sözkonusudur. Bu sorunlar ruhsal problemleri de beraberinde getirmektedir.

Bu aşamada ise aile bireyleri profesyonel desteğe ihtiyaç duyarlar. Aile ve çift terapisi de bu noktada önem kazanırken, alınan profesyonel yardım aile bireylerinin ruh sağlığının korunmasına ve gelişmesine katkı sağlamaktadır.

Bahar Karahan
Bahar Karahan

AİLE TERAPİSİNİN AMAÇLARI

Profesyonel eğitim almış aile terapisti tarafından çift ve aile danışmanlığı kapsamında ailelere danışmanlık hizmeti sunulurken, bireylere aile içinde oluşan sorunları çözmeleri noktasında yardımcı olunmaktadır.

Böylelikle;

 • Ailedeki bireylerin empati yeteneklerini ve bireyler arasındaki bağı güçlendirerek problemleri çözmek,

 • Aile bireyleri arasındaki iletişimi kuvvetlendirmek,

 • Aile üyelerinin, ruhsal hastalığı olan bireye destek olmasını sağlamak,

 • Affedicilik, mutluluk ve iyimserlik seviyelerini arttırmak amaçlanır.

WEFA, AİLE TERAPİSTİ BAHAR KARAHAN İLE AİLELER VE ÇİFTLER İÇİN ÜCRETSİZ AİLE DANIŞMANLIĞI HİZMETİ SUNUYOR

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu aile içi mutluluğun ve aile bütünlüğünün korunması amacıyla önemli bir projeyi yeniden başlattı.

“WEFA Aile Okulu” projesi kapsamında hem aile bireylerine “çift ve aile terapisi” hizmeti verilirken hem de mazlum coğrafyalarda bulunan ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırılıyor.

Aile Terapisti Bahar Karahan’ın danışmanlık hizmeti verdiği çalışma kapsamında aileler belirli seanslar dahilinde terapi alabilecekler. Terapiye katılmak için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Bunun yerine terapiye katılanlar WEFA bağış kutusuna diledikleri miktarda bağış yaparak hem mazlumlara yardım ulaştırabilir hem de aile içi huzuru yakalayabilirler. Proje kapsamında toplanan bağışlar WEFA tarafından yürütülen yardım projeleri için aktarılmaktadır.

Aile Danışmanlığı hizmeti Türkçe ve Almanca dillerinde sunulmaktadır. Yüzyüze terapi imkânı olduğu gibi telefonla da danışmanlık hizmetinden yararlanılabilir. Seanslar,  “Franz-Geuer-Straße 2, 50823 Köln” adresinde bulunan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu’nun Genel Mekezi’ nde gerçekleşmektedir.

AİLE TERAPİSİ HİZMETİNİN KAPSAMI

 • Psikolojik Danışmanlık
 • Aile ve Çift Terapisi
 • Çocuk Eğitimi Danışmanlığı
 • Hamilelik ve Ebeveyn Danışmanlığı
 • Stres Yönetimi Danışmanlığı
 • Çocuklar ve Gençler için Eğitim Danışmanlığı
 • Bağımlılık Danışmanlığı
 • Cinsel Eğitim Danışmanlığı

Seanslarımız hafta sonu gün boyu, hafta içi ise 18:00-20:00 saatleri arasında gerçekleşmektedir. Telefon ya da E-posta ile randevu alabilirsiniz.

İletişim için:

Tel: +49 163 664 88 27

E-Posta: familientherapie@wefa.org

ONLİNE BAĞIŞ kısmından bağış yapabilmek için

TIKLAYINIZ.
TIKLAYINIZ.