Su yaşamın en temel hayati kaynaklarından biri. Bizler günde en az 3 litre su tüketirken dünyanın kurak bölgelerinde milyonlarca insan suya hasret bir şekilde yaşam mücadelesi veriyor.

Ne yazık ki, her coğrafyada yaşayan insanlar bizler kadar şanslı değil. Dünya genelinde 2 milyar insan su kaynaklarına erişemiyor. Bu durum ise birçok hastalığı, gıda yoksunluğunu ve yaşam problemlerini beraberinde getiriyor.

Ne kadar acıdır ki, bu dünyada hâlâ bir damla suya muhtaç nice mazlum insanlar yaşıyor. Bizim kadar şanslı olmayan bu insanları göz ardı etmemiz beklenemez.

Onlar Sadece Bir İstatistik Değil, Yer Yüzünde Her Birimizin Bu Acıdan Sorumlu Olduğu Kardeşi

Dünya genelinde 2 milyar insanın su kaynaklarına erişim sıkıntısı çektiği, 144 milyon insanın su ihtiyacını yalnızca su birikintilerinden karşılayabildiği ve 200 milyonun üzerinde insanın suya erişebilmek için kilometrelerce yol yürüdüğü gerçeği istatistik rakamlarından çok daha fazlasını ifade ediyor.

Bu drama mahkum edilen milyonlarca insanın her biri aslında bizlerden gelecek yardım elini umutla bekleyen kardeşlerimiz. Her biri kimisi için bir anne, kimisi için bir baba veya çocuk… Daha önemlisi ise kuraklık ve yokluk nedeniyle yaşanan zorlu koşullarda yaşama dair umutları yok olmakta olan insanlar…

WEFA “SU KUYUSU” PROJESİ İLE 1 MİLYONA YAKIN KİŞİYE YAŞAMA UMUDU GETİRDİ

Dünyanın neresinde olursa olsun yardıma muhtaç ihtiyaç sahiplerine yardım eli ulaştıran WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu hayırseverlerinin desteği ile susuz kalplere hayat olmaya devam ediyor.

İyiliği tüm dünyaya yaymak amacıyla 2006’da kurulan WEFA, Asya ve Afrika kıtasının yoksul ve kurak bölgelerini tespit ederek bu zamanda kadar toplamda 19 ülkede 4.520 su kuyusu inşa ederek ihtiyaç sahibi mağdurların hizmetine sundu.

Çalışmalarına aralıksız devam ederek ihtiyaç duyan bölgelere su kuyuları inşa eden WEFA, dünyanın en kurak yerlerinde su kuyuları açıyor. İnşa edilen su kuyuları ile yoksul insanların kolayca suya erişmesi, sudan kaynaklanan hastalıkların önüne geçilmesi, tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin gelişmesi sağlanıyor.

“Su Kuyusu” projesi ile mağdurlara umut olmaya ve su sorununa çözüm bulmaya devam ediyoruz. Hâlihazırda inşa edilen binlerce su kuyuları sayesinde 19 farklı ülkede 1 milyona yakın kişi sağlıklı ve temiz su tüketebiliyor, tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile geçimlerini güvenli bir şekilde sağlayabiliyorlar.

SU KUYUSU PROJESİ İLE DUALAR HEP BİZİMLE

WEFA Başkanı Musab AYDIN,

 ‘’Kenya’ya su kuyusu inşası amacıyla gittiğimizde yaşlı bir amcamız 12 yaşından beri her gün iki kilometre yürüyerek evine su taşıdığını bizlere iletmişti. Evinin yakınında WEFA hayırseverleri aracılığı ile inşa edilen su kuyusu sonrasında, gülen gözlerle, temiz suya kolaylıkla ulaşabildiğini bizlerle paylaştı. Defalarca bu güzel yardım için dualarla teşekkür ettiğini unutamıyorum.’’ 

İfadeleri ile su kuyusu projemizin beraberinde getirdiği hayırları vurguluyor.

SU KUYUSU PROJESİ İLE SİZDE HAYRA ORTAK OLUN

Somali, Çad, Gine, Kamboçya, Keşmir, Tanzanya, Sri Lanka, Togo, Sudan, Kenya, Bangladeş, Pakistan ve Arakan gibi dünyanın en yoksul ve kurak bölgelerinde insanlar en temel yaşam kaynağı suya ulaşmakta zorluk çekiyor.

Su Kuyusu projesine destek olarak susuz coğrafyalara umut olmak isteyen hayırseverlerimiz aileleri, akrabaları veya arkadaşları ile bir araya gelerek bir su kuyusunun bedelini bağışlayarak, ismini kendilerinin seçtiği bir su kuyusunu inşa ettirebilirler. Hayırseverlerimiz, Su Kuyusu Fonu’na diledikleri miktarda bağışta bulunarak havuzda biriken meblağlar ile ihtiyaç duyulan bölgelere su kuyusu inşa etmemize yardımcı olabilirler.

Gelin hep birlikte susuz kalplere hayat olalım…

ONLİNE BAĞIŞ kısmından bağış yapabilmek için

TIKLAYINIZ.
TIKLAYINIZ.