WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu’nun ev sahipliğini yaptığı, bağımsız bir çatı kuruluşu olan İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (IDSB) 24. Konsey Toplantısı Almanya’nın Düsseldorf şehrinde gerçekleştirildi.

IDSB 24. Konsey Toplantısı, WEFA’nın ev sahipliğinde Almanya’da gerçekleştirildi. T.C. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Adnan Tanrıverdi, Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Başkanı İsmail Emanet gibi isimlerin iştirak ettiği 24. Konsey Toplantısı’na çeşitli STK temsilcileri, yöneticiler ve iş adamları da katıldı. Almanya’nın Düsseldorf şehrinde organize edilen toplantıya, Türkiye, Malezya, Endonezya, Bangladeş, Amerika, Lübnan, Pakistan, İngiltere, Almanya ve Hollanda’dan yaklaşık 50 kişi iştirak etti.

Toplantının ardından değerlendirmelerde bulunan WEFA Genel Başkanı Musab Aydın, “Bugün İslam dünyası sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile bir araya geldik. Üye kuruluşlar arasında bilgi, tecrübe ve görüş alışverişinde bulunduk. Konsey üyeleri ile işbirliği içinde ortak refleksler geliştirmek ve kurumsal kazanımlar sağlamak; daha iyi bir dünya için sürdürülebilir çalışmalar yapmak aynı zamanda İslam dünyasını ilgilendiren problemlerin çözümüne ilişkin müştereken katkı sunmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz toplantımız oldukça verimli geçti. Uluslararası Aile Enstitüsü, İnsani Yardım Platformu, Afrika Kongresi, Uluslararası Sivil Toplum Akademisi, Avrupa’daki yabancıların entegrasyonu ve Avrupa’daki mülteci sorunu gibi çok önemli konular görüşüldü. Toplantımızda  tüm üye kuruluşlar teknik ve sosyal çalışmalara ilişkin faaliyetlerini aktarma fırsatı da yakaladılar. Bu anlamda uluslarası güçlü bir yapı etrafında bir araya gelerek ortak projeler geliştirme noktasında çalışmalar yapmak bizleri son derece heyecanlandırdı. Böylesi önemli bir toplantıya ev sahipliği yapmanın haklı bir gururu içindeyiz.” dedi.

WEFA’nın da konsey üyeleri arasında yer aldığı IDSB’nin hâlihazırda 340 üyesi bulunmakta ve 6 kıtada, 65 ülke ile çalışmalarına devam etmektedir.

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu'nun ev sahipliğini yaptığı, bağımsız bir çatı kuruluşu olan İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (IDSB) 24. Konsey Toplantısı Almanya'nın Düsseldorf şehrinde gerçekleştirildi.