Dünyanın birçok yerinde yetim, fakir ve muhtaçlara ulaşarak hayırseverler ile mazlumlar arasında merhamet köprüleri inşa eden WEFA Uluslarası İnsani Yardım Organizasyonu, hizmetlerine  hız kesmeden devam ederken kültür faaliyetlerine verdiği desteği de sürdürüyor. Ajans Köln’nün organize ettiği “Gözyaşı Geceleri” turnesinin Avrupa ayağında sponsorluk üstlenen ve organizasyonda stant kuran WEFA, çeşitli şehirlerden gelen tiyatroseverler ile buluşuyor. Bu etkinliğin son durağı ise Stuttgart oldu.

Organizasyon hakkındaki düşüncelerini ifade eden WEFA Genel Başkanı Musab Aydın WEFA olarak kültür faaliyetlerine her zaman destek verdiklerini aktarırken bu tür organizasyonların halkla kurumları yakınlaştırdığını ve onların samimi bir dil çerçevesinde diyalog geliştirmelerine olanak sağladığını belirtti. Hayırseverlerle bir araya gelmekten ve WEFA’ya gösterilen teveccühten son derece memnun olduklarını kaydeden Aydın, WEFA’nın yeni projelerine ilişkin önemli bilgiler de aktardı. 2016’da Bangladeş’in başkenti Dakka’da 30 dönüm arsa üzerine inşa edilecek cami, yetimhane ve okuldan oluşacak komplekste 120 yataklı yetimhanenin inşaat masraflarını üstlendiklerini kaydeden Genel Başkan,  gerçekleştirilen organizasyonda bu anlamlı projeyi tanıtma fırsatı bulduklarını ve hayırseverlerin de projeye gereken ilgiyi gösterdiklerini ifade etti. Aydın, hayrı yapan ve vesile olan herkese teşekkürlerini sunarken sanatseverleri Gözyaşı Geceleri (Tövbekâr) ve WEFA tanıtım standına beklediklerini ifade etti.

Duygusal içeriğiyle kalplere dokunan Gözyaşı Geceleri 20 Şubat’ta Heilbronn’da, 27 Şubat’ta Rotterdam’da, 28 Şubat’ta Köln’de tiyatroseverlerle buluşacak.