Altmış milyondan fazla insanın yoksulluk ve açlıkla mücadele ettiği bir ülke Pakistan. İnsanların sabahtan akşama kadar aralıksız çalıştığı ancak ayda sadece 60 Euro gelir elde edebildiği; yoksulluğa mahkum bırakılmış bir ülke Pakistan. Gencecik çocukların yoksulluktan intihar ettiği ülke Pakistan. Öte yandan Pakistan’da yaşayan insanlar doğal afetler nedeniyle daha çok mağdur durumuna düşüyorlar.

Yoksulluğun ülkesi Pakistan’da 10 ayda 703 çocuğun yetersiz beslenme nedeniyle hastalıktan öldüğü bildiriliyor. Kuraklığın ve doğal afetlerin hüküm sürdüğü coğrafyada yoksulluk içinde kalan mağdurlar yetersiz beslenme nedeniyle hastalıklara yakalanırken küçük çocuklar ise yaşamını yitiriyor.

WEFA, PAKİSTAN’I UNUTMUYOR

2006 yılında Almanya’nın Köln şehrinde kurularak dünyanın neresinde olursa olsun sıkıntıya düşmüş, yoksulluk içinde kalmış, mağdur olmuş tüm ihtiyaç sahiplerine insani yardım ulaştıran WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu yoksulluğun hüküm sürdüğü Pakistan’ı da unutmuyor.

Pakistan’da yardım ulaştırdığımız bölgeleri düzenli aralıklarla ziyaret ederek yoksul halkın ihtiyaçlarını yerinde tespit ediyor ve insanlara gerekli temel yardımları ulaştırıyoruz. İhtiyaç duyulan bölgelerde ise kalıcı eserler inşa ederek bölgenin sorunlarına kalıcı çözümler bulmaya çalışıyoruz.

PAKİSTAN’DA YETİMLERİ GÖZETMEK

Yetimleri gözetmek iyiliklerin en güzeli, yardımların en merhametlisi. Bizler yetimlerimizin ellerinden tutalım ki, o zaman adları yetim kalmasın. Bu dünyada bir yetimin elinden tutmak yardımların en değerlisi.  WEFA olarak “Yetim Sponsorluğu” sistemiyle Pakistan’da 222 yetim çocuğa düzenli destek sağlıyor, onlara güzel bir gelecek sunma adına çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

BİR FOTOĞRAF HAYAT DEĞİŞTİRİR

Her yıl mübarek ramazan ayı vesilesiyle Pakistan’ı ziyaret ediyoruz. Yine 2019 yılında ramazan yardımları için Pakistan’a gittik. WEFA ekipleri ve gönüllülerinin Pakistan’da bir yetimhane bulunduğu sırada çektiği bir fotoğraf, gözünden rahatsızlığı olan bir çocuğumuzun hayatı değişti.

Yetimhane ziyaretimiz sırasında çekilen bir fotoğraf karesinde arkada duran ve gözünde rahatsızlığı olan bir yetim çocuğumuzu fark eden hayırseverimiz masum bir yavrunun tüm tedavi masraflarını üstlenerek en güzel iyiliğe vesile oldu. Bir fotoğraf karesinin bir masumun yaşamını değiştirmesine ve küçücük çocuğumuzun gözlerindeki ışıltıya şahit olduk.

WEFA İLE CENNET YETİM OKULU

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu tarafından WEFA hayırseverlerinin desteği ile Pakistan’ın Sargodha kentinde 150 yetim kız çocuğumuzun güvenli ve kaliteli bir eğitim hayatına kavuşmaları için Cennet Yetim Okulu inşa edilecek.

Sargodha halkının çoğunluğu şehir dışında kırsal bölgelerde geçim kaynaklarından yoksun olarak yaşam mücadelesi vermektedir. WEFA olarak bizler de yetimlerimizin eğitim hayatına rahatlıkla devam edebilmesi ve daha iyi bir geleceğe sahip olabilmeleri için okullar inşa ediyor ve yetimlerimizin eğitim hayatına destek oluyoruz.

SİZ DE WEFA ARACILIĞI İLE PAKİSTANLI YOKSULLARA YARDIM ELİ UZATIN

Yoksulluğun ve fakirliğin hüküm sürdüğü bu yoksul ülkeye ulaştıracağınız yardımlarla bir çocuğun geleceği değişebilir, bir hasta şifa bulabilir ve bir aile yaşama umutla bağlanabilir. Sizler de WEFA aracılığıyla Pakistan’ın yoksul insanlarına ve yetim çocuklarına yardım ulaştırabilir ve iyiliklerin artarak çoğalmasına destek olabilirsiniz.

ONLİNE BAĞIŞ kısmından bağış yapabilmek için

TIKLAYINIZ.
TIKLAYINIZ.