WEFA  Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu tarafından başlatılan “Kış Yardımı”  projesi Köln Chorweiler  ve Treusdorf’taki  WEFA Gönüllüleri’ni  bir araya getirdi.

Hayata geçirdiği sosyal projelerle mağdur ve muhtaçların yüzünü güldürmeyi başaran WEFA  Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu  hayır kahvaltılarına aralıksız devam ediyor. Köln Chorweiler ve  Treusdorf’ ta bir araya gelen hayırsever hanımlar “Kış yardımı” projesine destek vermek amacıyla hayır kahvaltısı düzenledi. “Kimse Üşümesin” sloganıyla düzenlenen etkinliğe Kölnlü hayırseverlerin   ilgisi de yoğun oldu. Chorweiler’de tertiplenen etkinlikte konuşan WEFA Gönüllü Birimi Başkanı Rabia Sefi mazlum ve mağdura yapılan hizmetlerin oldukça kıymetli olduğunu hatırlatırken ihtiyaç sahiplerine destek vermek amacıyla bir araya gelen tüm hayırseverlere teşekkür etti. Sefi, Chorweiler sakinlerinin, sohbet ve kahvaltı programlarından elden ettikleri gelir ile su kuyusu açtırdığını hatırlatarak, açtırılan  “Fi- Sebilillah” adlı su kuyusunun resimlerini hanımlarla  paylaştı ve kendilerine takdirlerini  iletti.

Hayır Kahvaltısı etkinliğinin  diğer bir adresi ise Köln Treusdorf’tu. Cevriye Çelik’in ev sahipliğini yaptığı programa çok sayıda hayırsever katıldı. Tertip edilen programda söz alan WEFA Gönüllü Birimi Başkanı Rabia Sefi  hayır çalışmalarının önemine değinerek düzenlenen etkinliklerin devamlı olması hâlinde daha  fazla sayıda  mağdur ve muhtaca ulaşabileceklerini aktardı. 6 yetimin sponsorluğunu yürüten WEFA Gönüllüleri de “Kış Yardımı” ve “Su Kuyusu” projelerine katılımları hususunda ellerinden gelen tüm desteği vereceklerini kaydettiler.

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, hayırseverleri bir araya getiren en anlamlı yerel faaliyetlerinden biri olan hayır kahvaltılarını 9 Şubat’ta Heilbronn’da, 15 Şubat’ta Elsenfeld’de gerçekleştirmeyi hedefliyor. WEFA Gönüllüleri hayır kahvaltılarının yanı sıra WEFA Günü ve Yetim Günleri de tertip ederek mazlum ve mağdurların yanında oluyor.