WEFA Genel Başkanı H.Musab Aydın, Adana İnsani Yardım Derneği ADYAR’a ziyarette bulunup Başkan Veysel Tepeli ve Başkan Yardımcısı Ali Aygün ile bilgi alış verişinde bulundu.

Sıcak bir ortamda geçen görüşmede ADYAR başkanı Veysel Tepeli, başta yetimler, ihtiyaç sahibi aileler ve mülteciler için çalıştıklarını, yeni olmalarına rağmen çok ciddi yardım çalışmalarına; kültürel etkinliklere, sosyal çalışmalara ve insani yardım çalışmalarına imza attıklarını belirtti. En yakın çalışma olarak 300 yetim çocuğun kültürel, sanatsal, etüd ve sportif faaliyetlerinden istifade ettikleri Sodes kapsamında yapılan çalışmanın olduğunu belirten Tepeli, yaklaşık olarak 500’ün üzerinde yetim çocuğa ayda  90 TL yardım, yılda iki sefer giyim, yılda en az bir sefer gıda ve birebir aile ile ilgilenmeye çalıştıklarını ifade ederek hayırseverlere teşekkür etti.

 

WEFA Genal Başkanı H.Musab Aydın da insani yardım amaçlı kurumların birlikteliklerinin çok önemli olduğunu vurgulayarak, muhtaç ve yetimler için bir çok çalışmanın beraberce yapılabileceğini söyledi. WEFA’nın 65 ülkede yaptığı insani yardım faaliyetlerinden bahseden Musab Aydın, Türkiye’de de acil yardımların dışında özellikle yetim çocuklara yönelik çalışmaların daha da fazlalaştırılacağını sözlerine ekledi.