Afrika’da hayata geçirdiği kalıcı eserlere bir yenisini daha ekleyen WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Gana’da büyük bir kompleks inşa edecek. Kompleks içerisinde ilkokul, oyun alanı, spor sahası, cami ve su kuyusu yer alacak.

Afrika’daki faaliyetlerine hız kesmeden devam eden WEFA, Gana’da kompleks yapmak üzere çalışmalara başladı. Bölge halkının ihtiyacı doğrultusunda hayata geçirilen projeye Almanya’da faaliyetler yürüten Bildungsinitiative für Muslime in Ulm (BIMU) ve Ulmer Schwesterntreff büyük destek veriyorlar.

Böylesi bir projede yer almaktan ötürü mutluluk duyduklarını ifade eden BIMU ve Ulmer Schwesterntreff yetkilileri bu imkânı sağladıkları için WEFA’ya teşekkürlerini ilettiler. Ulmer Schwesterntreff Koordinasyon Sorumlusu ve BIMU Başkan Yardımcısı Kevser İnce ise mutluluğunu şu sözlerle ifade etti:

“Her kuruş değerlidir, bize önemsiz gelse de. İnsanın niyeti samimi olduktan sonra. Bunu ispatlamak için başlattık bu projeleri. Adını bozuk para projesi koyduk ve küçük şeylerin bir araya geldiğinde büyük şeylere vesile olabileceğini tanıklık ettik. Onlarca kumbarada biriken binlerce kuruşlar büyük meblağlar etti. Ve bununla birlikte büyük destekler sağladı.”

“Dünyanın herhangi bir yerinde Allah’a dua eden ve yardım isteyen ihtiyaç sahiplerinin duasına cevap olmak istedik. Bir araya gelince gücümüzün arttığını ve dünyayı güzelleştirebileceğimizi göstermek istedik. Niyetimizi ettik, yola çıktık, anlattık; ama başarıyı Allah’tan arzu ettik.

“Bu projeye başlama sebebimiz bizim sahip olduğunuz şeylerde ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin de hakkı olduğunu idrak edip, bizim bağışımızın onların temel hakkı olduğunu göstermekti. Eğer hüzünlü kalplerin ateşini sevinç dolu bir göz yaşıyla söndürebileceksek hedefimize ulaştık demektir. Biz, Ulm’un gençleri, dünyaya dalıp boş bir hayat sürdürmemek için ömrümüzün sadakasını vermek niyetiyle bu yola çıktık. İyi olabilmek için iyiliğe öncülük etmek gerek.”

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Gana’da yapılan komplekse destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına da havale yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “20080” yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıda yer alan formu doldurarak bağışınızı hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

FundraisingBox Logo