WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu “Yetim Sponsorluğu” projesi ile 2 binden fazla yetime sahip çıkmaktadır. Bu aydan itibaren Filipinler’de de yetim çalışmalarına başlayan WEFA, toplamda 16 ülkede “Yetim Sponsorluğu” projesini gerçekleştirmektedir.

WEFA, hayata geçirdiği “Yetim Sponsorluğu” projesi ile 2 binden fazla yetimi şefkat şemsiyesi altına alırken, eğitim alanında yaptığı çeşitli projelerle de yetimleri hayata hazırlıyor onların donanımlı, kültürlü ve bulundukları topluma faydalı birey olmaları noktasında çalışmalar yapmaktadır.

Hâlihazırda Arnavutluk, Bangladeş, Bosna-Hersek, Burkina Faso, Kenya, Lübnan, Moğolistan, Moritanya, Pakistan, Somali, Sri Lanka, Tanzanya, Togo, Türkiye ve Zimbabve’de yetim çalışmaları gerçekleştiren WEFA, bu aydan itibaren Filipinler’deki yetimlere de hamilik yapmaya başladı.

Yetim Sponsorluğu

“Yetim Sponsorluğu” sistemi ile bir kişi, aile, kurum veya arkadaş grubu bir yetime sponsor olabiliyor; aylık 35 Avro bağışlayarak sponsoru olduğu yetimin eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve barınma ihtiyaçlarına katkı sağlayabiliyor. “Yetim Sponsorluğu”nu başlatan kişilere yetiminin resminin ve bilgilerinin yer aldığı bir dosya gönderilirken, yetimin gelişimini takip edebilmesi için yılda bir kere olmak üzere “Yetim İlerleme Raporu” da sunulmaktadır.

Nasıl Yetim Sponsoru Olabilirim?

“Yetim Sponsorluğu” projesine destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfasından sponsorluklarını başlatabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak ya da waisen@wefa.org adresine E-Posta göndererek de “Yetim Sponsorluğu” başvurusunda bulunabilirler.