Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak’ta 6,8 büyüklüğünde yaşanan depremin ardından acil yardım çağrısında bulunan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bölgedeki çalışmalarına devam ediyor. WEFA Genel Başkanı ve beraberindeki heyet bugün Elazığ Bölge Afet Yönetimi Müdürlüğünü ziyaret etti.

Merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki deprem sonrası Acil Yardım kampanyası başlatan WEFA, afet bölgesindeki yardım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. WEFA Genel Başkanı Musab Aydın ve WEFA Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Bakıcı bugün Elazığ Bölge Afet Yönetimi Müdürlüğüne ziyaret gerçekleştirdi. Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan ve Türk Kızılay Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya ile görüşen WEFA heyeti Elazığ’daki son durum hakkında bilgi aldı.

Kriz anında doğru zamanda, doğru malzemelerle doğru yerde olmanın önemine dikkat çeken Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, WEFA’nın kriz bölgesine derhal ulaşarak bu bölgede verimli ve etkin yardım faaliyeti gerçekleştirdiğini ifade etti ve özverili gayretlerinden ötürü WEFA’ya ve Avrupalı hayırseverlere teşekkür ettiklerini kaydetti. Altan, Kızılay’ın Elazığ deprem bölgesindeki yardım çalışmalarına ilişkin bilgiler de aktardı. Öte yandan yeni projeler hakkında da Türk Kızılay ile fikir teatisinde bulunuldu.

Görüşmenin ardından AFAD ve Türk Kızılay çadırları ziyaret edildi.

WEFA Genel Başkanı ve beraberindeki heyet bugün Elazığ Bölge Afet Yönetimi Müdürlüğünü ziyaret etti.

WEFA Genel Başkanı ve beraberindeki heyet bugün Elazığ Bölge Afet Yönetimi Müdürlüğünü ziyaret etti.