WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu 23-24 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Dünya İnsani Zirvesi’ne katılarak fuarda stant kuracak.

Avrupa’nın önde gelen sivil toplum kuruluşlarından olan WEFA, mevcut küresel insani sistemin karşılaştığı sınamalara yönelik çözüm önerilerinin geliştirilmesi ve insani yardım çabalarının geleceğine ilişkin bir gündem oluşturulması hedefiyle tarihte ilk defa düzenlenecek olan Dünya İnsani Zirvesi’ne katılıyor. BM üyesi ülkelerden resmî heyetlerin, uluslararası ve bölgesel örgüt yetkililerin, parlamenterlerin, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin, akademisyenlerin ve medya mensuplarının yer alacağı etkinlikte WEFA, katarakt projesinin tüm aşamalarını anlatan bir stant açacak.

WEFA Dış İlişkiler Koordinatörü Yusuf Aydın organizasyona ve tanıtacakları projeye ilişkin olarak şu sözlere yer verdi: “WEFA olarak dünyanın dört bir tarafındaki muhtaç, mazlum ve mağdurların daha iyi yaşam koşullarına kavuşabilmeleri için daima nitelikli faaliyetler yürüttük. 2016 yılına dek Sudan, Etiyopya, Somali, Çad, Gana, Nijer, Kenya, Togo, Benin, Sierra Leone ve Bangladeş’te toplam 6 bin 500 katarakt ameliyatı gerçekleştirerek katarakt hastalarının ışığa kavuşmasına yardımcı olduk. Bu anlamda uluslararası bir organizasyonda projemizi tanıtıyor olabilmek oldukça gurur verici. Etkinlikte WEFA tanıtım standına gelen ziyaretçilerimiz için karanlık ve puslu bir oda hazırladık. Ziyaretçilerimiz böylelikle kataraktlı bir hastanın ışıktan yoksun dünyasını ve yaşadıkları zorlukları daha net anlayabilecek.”

24 Mayıs 2016 tarihinde sona erecek olan Dünya İnsani Zirvesi’nin çalışmaları arasında “Üye Ülke ve Diğer Paydaşların Taahhüt Beyanları”, “Yüksek Düzeyli Liderler Yuvarlak Masa Toplantıları”, “Özel Oturumlar”, “Yan Etkinlikler”, “Sergi ve Yenilikçi Ürün Tanıtımları” yer alıyor.