Yetim çocukların barınma ve temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Burkina Faso’nun başkentinde geçen yıl yetimhane çalışmalarına başlayan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu İlyas Zeyd Yetimhanesini tamamladı.

Burkina Faso’da yeni bir kalıcı eseri daha hayata geçiren WEFA, inşasını tamamladığı İlyas Zeyd Yetimhanesinin açılışını gerçekleştirecek. Projeyle ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Projeler Birimi Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“Yetimhaneler şüphesiz kimsesiz çocukların şefkat şemsiyesi altına alındığı ve onların geleceğe hazırlandığı korunaklı mekânlardır. WEFA, kimsesiz çocuklara yardım etmek için dünyanın çeşitli bölgelerinde yetimhaneler açmakta; yetimlere ve kimsesiz çocuklara barınma, eğitim desteği sağlamaktadır. Bu amaçlarla yeni bir yetimhane için Burkina Faso’da geçen yıl çalışmalarımızı başlatmıştık. Yetimhanemiz tamamlandı. Yakın zamanda açılışını gerçekleştireceğiz. Toplamda 120 yetimin barınabileceği yetimhanede ilk etapta 50 yetim kalacak. Projenin hayata geçmesine Hamd Evi ile WEFA Hollanda’nın yanı sıra “İnsan İnsana Emanettir” sloganıyla yardım çalışmalarını gerçekleştiren WEFA Gönüllüsü Hatice Şahin ve onun sosyal medya takipçileri de büyük destek verdi. Katkı sunan tüm hayırseverlerimize teşekkür ederiz.”

Açılış öncesi bölgede çeşitli yardım çalışmaları gerçekleştireceklerini belirten Bakıcı,

“Bölgedeki yetim çocuklara ve ihtiyaç sahiplerine gıda paketi, sadaka ve zekât dağıtımında bulunacak, adak, akîka ve şükür kurbanı kesimi ve dağıtımı gerçekleştireceğiz. Yetimlere çeşitli hediyeler vereceğiz.”

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Burkina Faso’daki yardım kampanyasına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Gönderme amacı kısmına aşağıdaki bağlantılarda belirtilen havale kodlarının yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıdaki bağlantılar üzerinden de bağışınızı güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

ALTRUJA-PAGE-PRHG-TR