Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede küresel bir tehdit hâline gelen korona virüsü salgını nedeniyle WEFA Bremen ve Islamische Forum Bremen e.V. ortak bir yardım faaliyeti gerçekleştirerek Bremen’de kent sakinlerine hijyen malzemesi dağıttı.

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonunun bir partner kuruluşu olan WEFA Bremen önemli bir yardım faaliyetine imza attı. WEFA Bremen ile Islamische Forum Bremen e.V. koronavirüs salgınından Bremen kent sakinlerinin zarar görmemeleri için kent sakinlerine kolanya ve kağıt mendil dağıtımı yaptı.

Yardım çalışmaları hakkında bilgi veren WEFA Bremen ekibinden İsmail Başer şu değerlendirmelerde bulundu: “Kolonya ve temizlik ürünlerinin fahiş fiyata satıldığı bir dönemde çeşitli dezenfektanların insanlara karşılıksız verilmesi; hediye edilmesi muhataplarımızı son derece mutlu etti. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) de  ‘Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir.’ buyuruyor. WEFA Bremen olarak komşularımızın böylesi zor zamanlarında yanlarında olmak için yardım ekibi kurduk. Dünyayı etkileyen bu salgına karşı gösterilen tüm çabaları oldukça manidar buluyorum. WEFA Bremen olarak bugün önemli bir sorumluluğu yerine getirdiğimizi düşünüyorum. İlerleyen günlerde bu yöndeki çalışmalarımız yine devam edecek.”

Eğer Almanya veya Hollanda’da yaşıyor ve korona virüsü salgınında risk grubunda yer alıyorsan, WEFA ekibi günlük ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda her türlü yardımı sağlamaktadır. ”Komşunu Unutma” projesinden yararlanmak için WEFA ile iletişime geçmeyi unutma!