Bihaç’taki Göçmenlere Yardım :

Bosna-Hersek’in Hırvatistan sınırındaki Bihaç kenti yakınında bulunan “Lipa” göçmen kampında çıkan yangının ardından WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bölgeye yardım ulaştırmak üzere harekete geçti.

Bosna Hersek’in kuzeybatısındaki Bihaç kenti yakınında yer alan “Lipa” göçmen kampında çıkan yangının ardından yüzlerce göçmen barınaksız kaldı. Bihaç’taki göçmenler ağır kış şartlarında açlık ve soğukla mücadele etmeye devam ediyor. WEFA bölgeye yardım ulaştırmak üzere yola koyuldu.

Yardım çalışmalarını büyük bir özveri ile sürdürdüklerini kaydeden WEFA Genel Başkanı Musab Aydın,

“Yangın nedeniyle bölgede çok büyük bir dram yaşandı ve yaşanmaya da devam ediyor. Bu nedenle WEFA olarak bölgeye yönelik çalışmalarımıza hız kazandırdık ve bölgedeki ihtiyaç durumuna göre göçmenlere gıda yardımı ile kışlık malzeme yardımı ulaştırmak üzere harekete geçtik. Hayırseverlerimiz de bağışlarıyla Bosna-Hersek’teki yardım çalışmalarına destek verebilirler.” ifadelerine yer verdi.

Bihaç’taki Göçmenlere Yardım – Nasıl Bağış Yapabilirim?

Bihaç’ta yangından etkilenen göçmenlere yardım etmek isteyen hayırseverler +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “ProjeNo 201090″ yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıda yer alan formu doldurarak bağışınızı hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

FundraisingBox Logo