WEFA Berlin tarafından organize edilen “Hayır Kahvaltısı” Berlin’deki sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcilerini ve iş kadınlarını bir araya getirdi.

 

WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu’nun Berlin şubesi tarafından düzenlenen “Hayır Kahvaltısı” büyük ilgi gördü. Simit Dünyası’nda gerçekleştirilen etkinliğe Berlin’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri ile iş kadınları katıldı.

Program sonrası bilgi veren WEFA Berlin Müdiresi Rahiye Epli şu sözleri kaydetti:

“Bugün Berlin’deki sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri ile iş kadınlarını ağırladık. Birbirimizi yakında tanıma fırsatı bulduk. WEFA’nın projeleri hakkında misafirlerimize bilgiler aktardık. WEFA olarak yetimlere yönelik gerçekleştirdiğimiz yardım çalışmalarımız hakkında kısa bir sunum yaptık. Bununla birlikte WEFA’nın Ramazan ayı boyunca Asya ve Afrika’da yetimhanelerde ve medreselerde vereceği iftar yemeği ile ilgili misafirlerimizi bilgilendirdik. Katılımcılarımız da yaptıkları faaliyetlerle ilgili bilgileri bizlerle paylaştılar. Ekinliğimize katılım sağlayan tüm misafirlerimize tekrar teşekkür etmek istiyorum.”