WEFA Berlin şubesinin kuruluşunun 10. yılı münasebetiyle düzenlenen programa STK temsilcileri büyük ilgi gösterdi.

70’e yakın ülke ve bölgede çeşitli yardım faaliyetleri yütüren WEFA’nın Berlin şubesinin 10. yılı vesilesiyle gerçekleştirilen programa ilgi yoğun oldu. WEFA Genel Başkanı Musab Aydın, WEFA Yönetim Kurulu Üyesi Şerafettin İmatoğlu, WEFA Berlin Şube Sorumlusu Rahiye Epli ve ekibi Özen Ucungan, Yeşim Tekgöz, Eslem Karatepe, Gülay Polat ve Merve Solmaz da programda hazır bulundu. Etkinliğe  T.C. Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen’i temsilen Derviş Fikret Ünal’ın yanı sıra T.C. Berlin Başkonsolosluğu Muavin Konsolos Ersen Alagöz de katıldı. Programa MUSİAD, Türk Hava Yolları, İslamic Relief, Hayrat Vakfı, Yunus Emre Enstitüsü, Hasene International e.V., Bizim Berlin, Köprü Dergisi, Türk-Alman İşverenler Derneği (TDU) yetkililerinin yanı sıra Berlin’de faaliyet gösteren çeşitli STK temsilcileri iştirak etti.

T.C. Berlin Başkonsolosu Rıfkı Olgun Yücekök ise programa canlı bağlandı. WEFA’nın çalışmalarını büyük bir ilgi ve takdirle karşııladıklarını belirten Yücekök,

“WEFA Berlin şubesinin kuruluşunun 10. yıldönümünü canıgönülden kutluyorum. Geniş bir yelpazede çok geniş bir coğrafyada ihtiyaç sahiplerine sağduyuyla yürekten yardım elinizi uzattığınız için, 10 yıldır gösterdiğiniz gayretler için sizleri en kalbî duygularımla tebrik ediyorum. Binlerce insana ulaşabildiğiniz nice 10 yıllar diliyorum.” temennisinde bulundu.

Programa T.C. Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen’i temsilen katılan Derviş Fikret Ünal ise programa katılmaktan son derece memnun olduklarını dile getirirken WEFA’nın çalışmalarını ilgiyle takip ettiklerini ifade etti. WEFA’nın dünya genelinde yaptığı yardım çalışmalarından kısaca bahseden WEFA Genel Başkanı ve İnsani Yardım Platformu Başkanı Musab Aydın sözlerini şöyle sürdürdü:

“WEFA olarak 24 ülkede 5.000’den fazla yetimi Yetim Sponsorluk sistemiyle destekliyoruz. Bununla birlikte bu zamana kadar Asya ve Afrika’da 5.000’e yakın su kuyusu açılışı yaptık. 14.000’den fazla katarakt ameliyatı gerçekleştirdik. Dünyanın farklı ülke ve bölgelerinde 60’a yakın kalıcı eseri hayata geçirdik. İnşa ettiğimiz yetimhane, yetimokulu, medrese, lise, klinik, kütüphane, çocuk oyun parkı, cami vb. Kalıcı eserler ile ihtiyaç sahiplerinin hayatlarını güzelleştirdik. WEFA Aile Okulu projemiz kapsamında ailelere ücretsiz olarak danışmanlık hizmeti sunmaktayız. WEFA olarak her alanda yardım çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Yardım faaliyetlerimize destek veren hayırseverlerimize de şükranlarımı sunarım.”

Öte yandan Aydın, insani yardım kuruluşlarının birbirleriyle koordinasyon içerisinde olmalarının daha fazla sayıda ihtiyaç sahibine ulaşma ve onlara yardım götürme hususunda adeta bir zorunluluk olduğunun da altını çizdi.

Program sonunda katılımcılara fidan bağış sertifikası takdim edildi.

WEFA Berlin Şubesi hafta içi her gün 09.00-17.30 saatleri arasında Prinzenstr.12, 10969 Berlin adresinde hizmet vermektedir.