Genel Merkezi Almanya’nın Köln şehrinde bulunan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Belçika’nın Anvers şehrinde şube açılışı gerçekleştirdi. Açılışa T.C. Anvers Başkonsolosu Batu Kesmen de katıldı.

2006 yılında kurulan ve bu zamana kadar 70’e yakın ülke ve bölgede insani yardım çalışmaları gerçekleştiren WEFA, Belçika’nın Anvers kentinde şube açılışı gerçekleştirdi. WEFA Benelüks Şube açılışına T.C. Anvers Başkonsolosu Batu Kesmen’in yanı sıra çeşitli STK temsilcileri de katıldı.

T.C. Anvers Başkonsolosu Batu Kesmen yaptığı konuşmasında WEFA’nın çalışmalarını yakından takip ettiğini, bilhassa Türkiye’de Kahramanmaraş merkezli depremin ardından gerçekleştirdiği özverili çalışmalarından ötürü WEFA’yı takdir ettiğini belirtti.

WEFA Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin İmatoğlu ise şu sözleri kaydetti:

“Öncelikle böylesine anlamlı bir günde bizleri yalnız bırakmayan dostlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Hayırseverlerimizin de desteğiyle her geçen yıl büyümeye devam ediyoruz. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da büyük bir motivasyonla ve var gücümüzle çalışmalarımızı gerçekleştirmeye devam edeceğimizi belirtmek isterim. WEFA Benelüks şubemizin yeni proje ve çalışmalarımıza önemli bir ivme kazandıracağına inanıyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

Genel Merkezi Almanya’nın Köln şehrinde olan WEFA’nın Berlin ve Viyana’da da şubeleri bulunuyor.