Genel Merkezi Almanya’nın Köln şehrinde bulunan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu 16. Viyana’da şube açılışı gerçekleştirdi. Yoğun bir katılımla gerçekleşen WEFA Avusturya/Viyana Şube açılışına T.C. Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun da katıldı.

WEFA, Avusturya’da şube açılışı gerçekleştirdi. Açılışa T.C. Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun’un yanı sıra çeşitli STK temsilcileri de katıldı.

T.C. Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun yaptığı konuşmasında WEFA’nın Viyana’da şube açmasının oldukça önemli bir adım olduğunu vurguladı. WEFA’nın ayrım yapmaksınız 16 yıldır ihtiyaç sahibi kimselere her türlü yardımı ulaştırdığını belirten Ceyhun WEFA’nın çalışmalarını yakından takip ettiğini belirtti.

“Hayalimize Ulaştığımızı Görmek Bizleri Mutlu Ediyor.”

WEFA Genel Başkanı Musab Aydın ise şu sözleri kaydetti:

“Bugün hayırlı bir iş için bir araya geldik. Kurucusu olduğum ve Genel Başkanlığını yürütmekten son derece gurur duyduğum WEFA’nın, Avusturya’nın başkenti Viyana’daki şubesinin bugün açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu bizler için oldukça önemli. Zira bundan tam 16 sene önce dünya üzerindeki tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşarak onların sıkıntılarını gidermek ve onlara daha yaşanılabilir bir dünya sunmak üzere WEFA’yı kurduk. Bugün gelinen noktada bu hayalimize ulaştığımızı görmek bizleri oldukça mutlu ediyor. Dönemsel olarak öne çıkan kampanyalarımız dışında yıl içinde ihtiyaç sahiplerine yönelik çok sayıda projemiz hayata geçirilmekte. Yardım ulaştırdığımız bölgelerde yoksulluğun temel nedenini inceleyerek bu sorunların giderilmesi yönünde sağlam ve kalıcı çözümler üretmeye odaklanıyor, sürdürülebilir projelere imza atıyoruz.”

Desteklerinden ötürü hayırseverlere de teşekkürlerini ileten Aydın,

“Büyük bir azimle gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızı ifade etmem gerekir ki hayırseverlerimizin desteğiyle bugün bu noktaya ulaştırabildik. Kutlu bir amaç, sarsılmaz bir inanç, durdurak bilmeyen heyecanla sürdürdüğümüz bu çalışmalarda Cenâb-ı Allah bizi yalnız bırakmadı, utandırmadı. Yaptığımız her çalışmada bizleri gönülden destekleyen kitlelerin her geçen gün büyüdüğünü ve büyük bir WEFA Ailesi oluşturduğunu görmek bizleri yapacağımız çalışmalarda daha da ümitvar olmaya sevk ettti ve sevk ediyor. Bugün Avusturya/Viyana şubemizin açılışında bu muazzam kalabalığı görünce birlikte yapacağımız güzel, kıymetli çalışmalar için müthiş bir heyecan duyuyorum. Teveccühünüz için teşekkürlerimizi sunuyorum.”

WEFA’nın Burkina Faso’da Ozan Ceyhun adına mango fidanı diktirdiği görüntülerin olduğu video da programda gösterildi. Büyükelçi Ceyhun’na ve STK temsilcilerine fidan sertifikası takdim edildi.

Daha önce 12. Viyana’da faaliyet gösteren WEFA Avusturya 16. Viyana’da Thaliastraße 81 4/5 adresinde çalışmalarını sürdürecek.