WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde 17-18 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen “3. Uluslararası STK Fuarı”nda bu sene de yerini aldı.

İslam Dünyası STK’ları Birliği (İDSB) ve Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı’nın (TGTV) iş birliğinde İstanbul’da düzenlenen 3. Uluslararası STK Fuarına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı da katılım sağladı.  T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, fuar alanını ziyaret edip katılımcı STK‘lar ile tek tek ilgilenerek faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Uluslararası sivil toplum kuruluşlarını bir araya getiren fuara WEFA’nın yanı sıra 40 ülkeden 175 seçkin kuruluş iştirak etti.

İki gün süren etkinliğin ardından WEFA Genel Başkanı Musab Aydın organizasyona ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

“STK’ların bilgi birikimlerini, kurumsal tecrübelerini paylaşabileceği bu tür organizasyonlarda bulunmak bizler için gurur verici. Fuar vesilesiyle Asya-Pasifik, Güney Asya, Orta Doğu, Körfez, Afrika, Sahraaltı, Avrupa ve Amerika’dan gelerek stant açan STK’lar ile iki gün boyuca oldukça verimli zaman geçirirken, bir tanışma, sinerji, etkileşim ve ciddi işbirliği gerçekleşti. Fuar boyunca faaliyetlerimizi ve projelerimizi hem diğer katılımcı STK’lar hem de ziyaretçilerle paylaşma fırsatı bulduk. Bu sene de bu etkinlikte yer aldığımız için mutluyuz.”

 

WEFA 3. Uluslararası STK Fuarı’na Katıldı

“3. Uluslararası STK Fuarı”nda WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bu sene de yerini aldı.