WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu 11. Teşkilatlanma Toplantısı’nı 10 Kasım Pazar günü Köln’de gerçekleştirdi.

WEFA, her sene düzenli olarak gerçekleştirdiği teşkilatlanma toplantısının 11.’sini bu yıl 10 Kasım tarihinde Köln’de organize etti. Toplantıya Avrupa’nın farklı yerlerinden yaklaşık 50 kişi katıldı. Selamlama konuşması yapan WEFA Genel Başkanı Musab Aydın WEFA’nın Türkiye’de gerçekleştirdiği yardım faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgiler aktardı. WEFA’nın Türk Kızılay ve Türkiye Diyanet Vakfı ile imzaladığı işbirliği protokollerinden bahseden Aydın, bu işbirliği anlaşmaları çerçevesinde uluslararası ortamlarda eğitim, kültür, sosyal hizmet, acil ve insani yardım alanlarında bahsi geçen kurumlarla WEFA’nın ortak çalışmalar gerçekleştireceğini belirtti.
Programda sunum yapan Genç WEFA Başkanı Muhammed Medeni Boyacı ise Genç WEFA’nın 2019 yılında yaptığı çalışmalarından ve 2020 hedeflerinden bahsetti. “Projeni Seç, Harekete Geç” projesine üniversiteli gençlerin büyük ilgi duyduğundan bahseden Boyacı, proje kapsamında Afrika’da 12’ye yakın su kuyusu açtıklarını aktardı. Boyacı, Genç WEFA olarak Benin’de cami inşa ettiklerini söyledi. Gençlere yönelik bilgilendirme programları da düzenlediklerinden bahseden Boyacı, 10 Ocak 2020 tarihinde Köln’de “Gençlik Buluşması” organize edecekleri bilgisini de katılımcılarla paylaştı.
Misafir konuşmacı olarak toplantıya katılan Eğitimci-Yazar Ahmet Akay Azak da katılımcılara “Başarı, Motivasyon” konulu bir seminer verdi. Motivasyonu azaltan ve artıran etkenler hakkında bilgiler veren Azak, hergün pozitif düşünme pratiğinin yapılması gerektiğinden ve öneminden bahsetti.
WEFA Proje Birimi, Yetim Birimi ile Gönüllü Birimi sorumlularının da sunum yaptığı toplantıda birimler 2019 yılında yaptığı çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirdi. “İnsan İnsana Emanettir” sloganıyla sosyal medyada yardım çalışmaları gerçekleştiren WEFA Gönüllüsü Hatice Şahin’de Kenya’da yapılan projelerden bahsetti.

Soru-cevap bölümünün ardından toplantı sona erdi.