WEFA İnsani Yardım Organizasyonu, Viyana’da bir iftar proğramı gerçekleştirdi. İftar proğramına Avusturya Diyanet İşleri Başkanı Fuat Sanaç, Avusturya Din Hizmetleri Müşaviri Fatih Mehmet Karadaş, WEFA Genel Başkanı Musab Aydın,

WEFA Teşkilatlanma Başkanı Adem Bakıcı, WEFA Avusturya Başkanı Hasan Yetiş, basın mensupları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, iş adamları, WONDER’de yatılı kalan üniversiteli öğrenciler, Somalili mülteciler ve WEFA gönüllüleri katıldı.Somalili çocukların Kur’an-ı Kerim okumasıyla başlayan proğramda Avusturya Diyanet İşleri Başkanı Fuat Sanaç, Avusturya Din Hizmetleri Müşaviri Fatih Mehmet Karadaş, WEFA Genel Başkanı Musab Aydın ve WEFA Avusturya Başkanı Hasan Yetiş birer selamlama konuşması yaptılar. Kübra Günana’nın sunuculuğunu yaptığı proğramda WEFA’nın faaliyetlerinin tanıtıldığı bir sinevizyon gösterisi de yapıldı.

İftar yemeğinden sonra da dağılmayan davetliler çay sohbeti yaptılar ve WEFA’nın standına uğrayarak dünya çapında yapılan insani yardım çalışmaları hakkında bilgiler aldılar, bağışlarda bulundular.

Bu güzide akşamın hazırlanmasında emeği geçen Avusturya WEFA yöneticilerine ve gönüllülere teşekkür ediyoruz.

Ayrıca; WEFA Genal Başkanı Musab Aydın, Avusturya’da kurulma aşamasında olan WEFA Avusturya yöneticileri ile biraraya gelerek kendilerine insani yardım faaliyetlerinde destek vereceklerini hatırlattı. WEFA İnsani Yardım Organizsyonu 66 ülkede 78 farklı partner kurumla çalışmalarını yürütmektedir. Bu anlamda WEFA İnsani Yardım Organizasyonu’nun Avusturya’daki partner kurumu da WEFA Avusturya olacaktır. Kurulma aşamasında olan bu yeni insani yardım derneğine insanlığa hizmet noktasındaki faaliyetlerinde başarılar diliyoruz.