WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, UID – Uluslararası Demokratlar Birliği’ne nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

WEFA Genel Başkanı ve beraberindeki heyet UID’e bir ziyaret gerçekleştirdi. WEFA Genel Müdürü Abdulrahman Köylüoğlu, WEFA Yönetim Kurulu Üyesi Şerafettin İmatoğlu ve WEFA Kurumsal İlişkiler ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Mualla Kapusuz da ziyarete eşlik etti.

Samimi bir atmosferde geçen görüşmede UID Genel Başkanı Bülent Bilgi UID’in yalnızca Avrupa genelinde değil artık farklı kıta ve coğrafyalarda da varlık gösterdiğini aktardı.  Konuşmasında WEFA’nın çalışmalarına değinen WEFA Genel Başkanı Musab Aydın ise bugüne dek 70 ülkede faaliyet gösterdiklerini ifade etti.  Kriz durumlarından etkilenen toplumlara doğru ve zamanında ulaşılabilmesi için yardım faaliyetlerinin gerçekçi ve detaylı bir şekilde planlanması gerektiğinin altını çizen Aydın, bu konuda WEFA’nın yıllara dayanan derin bir tecrübeye sahip olduğunu aktardı.

Görüşmede her iki kurum yetkilileri, ileriki dönemlerde yapılabilecek ortak çalışmalar hakkında istişarelerde bulundular.

Ziyaret, çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.