Kurban Kampanyasına hız kesmeden devam eden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu ihtiyaç bölgelerine ulaşacak olan ülke gözlemcileri ile toplantı gerçekleştirdi.

WEFA, 2021 Kurban Kampanyası çerçevesinde ülkelere gidecek olan gözlemcilerle bir araya geldi. WEFA Genel Merkez’de çevrimiçi gerçekleştirilen toplantıda WEFA Projeler Birimi Sorumlusu Mehmet Bakıcı ile WEFA Tanıtım ve Medya Birimi Sorumlusu Ayşegül Bunsuz’un yanı sıra WEFA Halkla İlişkiler Birimi’nden Sinan Alkan da hazır bulundu.

Gözlemcilere bu önemli çalışmada sorumluluk üstlendikleri için teşekkür eden Bakıcı, bölgelerdeki yardım çalışmalarında dikkat edilmesi gereken hususları da aktardı. Toplantı sonrası kısa bir açıklama yapan Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“Ülke gözlemcilerimizle oldukça verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Bu sene 9 ülkeye toplamda 18 gözlemci gönderiyoruz. Kurban Kampanyası çerçevesinde yapılacak olan çalışmaları gözlemcilerimize detaylı bir şekilde anlattık. Gittikleri ülkelerde bilhassa dikkat etmeleri gereken konular hakkında bilgiler verdik. Bu sene de büyük bir titizlikle kurban yardım çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Ülkelerde yapacağımız kurban çalışmalarımızı Genel Merkez’den takip ediyor olacağız.”

Toplantıda ayrıca ülke gözlemcilerinin soruları da cevaplandırıldı.

2021 Kurban Kampanyası’nı 45 ülke ve bölgede gerçekleştirecek olan WEFA, bu Kurban Bayramı’nda Nijer, Kenya, Tanzanya, Kırgızistan, Zimbabve, Togo, Benin, Arnavutluk ve Burkina Faso’ya kurban gözlemcisi gönderecek.

2021 Kurban Kampanyası

2021 Kurban Kampanyası’nı “Kurbana Yakışan Bu Sevinç Hep Sizin Sayenizde!” sloganıyla gerçekleştiren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bu yıl da dünyanın farklı coğrafyalarına kurban yardımı ulaştıracak. WEFA, bu sene de Afrika, Asya, Orta Doğu ve Balkanlar’da kurban yardımlarını gerçekleştirecek. Daha önceki yıllarda olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da Türkiye’nin farklı illerindeki ihtiyaç sahibi ailelere de kurban eti dağıtılacak. Kurban yardımlarından öncelikli olarak mülteci kamplarında yaşayanlar, savaş ve doğal afet mağdurları, yetimhanelerdeki yetimler, yetim aileleri, yaşlılar, kimsesizler, dullar, engelliler, toplumun yoksulluk çeken kesimleri, okul ve medreselerdeki öğrenciler ile ihtiyaç sahibi aileler yararlanabilecekler.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın kurban yardımlarına destek vermek isteyen hayırseverler  wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir.

Kurban Bağışı Yapmak İçin

TIKLAYINIZ.
TIKLAYINIZ.