Turn- und Spielverein 1905 Oberpleis e.V. (TuS 05 Oberpleis), WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu’nun Türkiye’deki deprem bölgesine yönelik başlattığı “Acil Yardım” kampanyasına büyük destek verdi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen depremin ardından WEFA’nın başlattığı “Acil Yardım” kampanyasına Almanya’da faaliyet gösteren TuS 05 Oberpleis spor kulübü de büyük destek vererek deprem bölgesine anlamlı bağışta bulundu.

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin İmatoğlu şu sözleri kaydetti:

“6 Şubat’ta meydana gelen ve hepimizi derinden üzen deprem sonrası WEFA olarak bizler de hızlı bir şekilde hareket ettik ve hayırseverlerimizin desteğiyle kısa sürede depremzede kardeşlerimize çeşitli yardımlar ulaştırdık. TuS 05 Oberpleis spor kulübü de yardım çağrımıza büyük destek verdi. Yaklaşık 12 bin Euro nakdi bağış yapan spor kulübü aynı zamanda deprem bölgesine gönderilmek üzere WEFA’ya 1 tır yardım malzemesi bağışladı. Kuru gıda, hijyen malzemesi, battaniye, tekerlekli sandalye, rolatör vb. malzemelerin bulunduğu yardım tırını Almanya’dan deprem bölgesine gönderdik; yardım malzemelerini depremzedelere ulaştırdık. Bu kıymetli destek için TuS 05 Oberpleis spor kulübüne tekrar teşekkür ederiz.”

Türkiye’deki depremzedelere bir kez daha “Geçmiş olsun” dileklerini ileten Turn- und Spielverein 1905 Oberpleis e.V. yetkilileri WEFA’ya da teşekkürlerini iletti.