Türkiye’de de etkisini gösteren koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkamayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlar ve işini kaybeden ihtiyaç sahipleri için WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu yardım kampanyası başlattı.

“Şimdi Vefa Zamanı” sloganı altında yardım çalışmalarını başlatan WEFA, Türkiye’de 65 yaş ve üstü kişiler ile kronik rahatsızlığı olanların ihtiyaçlarını giderecek. Bununla birlikte koronavirüs salgınından kaynaklanan olağanüstü dönemde işyerlerinin işten çıkardığı kimselere de yardım ulaştırılacak. Yardım çalışmasıyla ilgili bilgi veren WEFA Genel Başkanı Musab Aydın şu sözleri kaydetti:

“Salgının ilerleyişini yavaşlatmak ve kontrol altında tutmak amacıyla Türkiye’de alınan kararlar çerçevesinde 65 yaş ve üstü kişilere sokağa çıkma yasağı getirilmesi ve bilhassa riskli grupta yer alan kronik rahatsızlığı olan kişilerin de evde kalmasının gerekliliği karşısında bu yardım çalışmasını başlatma kararı aldık. Evde tek başına yaşayan ya da ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayanların market alışverişleri, sağlık ihtiyaçları gibi talepleri yerine getirilecek. Öte yandan bildiğiniz üzere bu dönemde pek çok kişi işten çıkarıldı. WEFA olarak bu kişilere de yardım ulaştıracak ve yaşam normal seyrine dönene dek işini kaybeden ihtiyaç sahibi ailelere de destek olacağız. Yardım çalışmalarımızı gerçekleştirirken Türkiye’de valilik ve kaymakamlıklar koordinasyonunda oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grupları ve Türk Kızılay ile birlikte hareket edeceğiz.”

Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın Türkiye’de başlattığı yardım kampanyasına destek vermek hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına da havale yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “ProjeNr. 2020191” yazılması gerekmektedir.