Türkiye’deki öğrencilere ve yoksul ailelere WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu tarafından bu sene de kış yardımı ulaştırılacak.

Kış aylarının gelmesiyle birlikte yoksul ailelerin de kışlık ihtiyaçları artmaya başladı. Her yıl gerçekleştirdiği kış yardımlarıyla maddi durumu iyi olmayan ailelere çeşitli yardımlar ulaştıran WEFA, bu sene de Türkiye’deki mağdur ve mazlumları unutmadı. WEFA, 2019/20 kış yardımları kapsamında Bitlis, Bingöl, Kahramanmaraş, Şırnak, Hatay, Ağrı, Kars, Mardin ve Şanlıurfa’da olacak. Kış yardımları Türkiye Diyanet Vakfı ile birlikte yapılacak. WEFA ekiplerinin de katılacağı yardım çalışmaları 20’den fazla WEFA gözlemcisi nezaretinde gerçekleşecek.

10 Bin Çocuğa Kış Yardımı

WEFA, bu sene Türkiye’deki 10 bin ilk ve ortaokul öğrencisinin kışlık ihtiyaçlarını gidermeyi planlıyor. İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerinin tespit ettiği okullarda gerçekleşecek olan kış yardımları kapsamında öğrencilere bot, mont, atkı, bere ve eldiven hediye edilecek.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın kış yardımlarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Dileyen hayırseverler ise WEFA’nın hesap numarasına havale yapabilirler. Açıklama kısmına “Kış Yardımı” yazılması gerekmektedir. Hayırseverler zekât bağışlarıyla da kış yardımlarına destek verebilirler.

WEFA’lı gönüllülerin gözünden: wefamily.de