Türkiye’deki yoksul çocuklara kış yardımı :

Çocuklara yönelik insani yardım faaliyetlerini sürdüren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu bu kış da Türkiye’deki çocukları unutmadı. 2020/21 Kış Yardımı çerçevesinde Türkiye’de toplamda 5.000 çocuğa kışlık elbise hediye edecek olan WEFA, dağıtımlara ilk olarak Sivas’tan başladı. Sivas Kemal İbni Hümam Vakfı iş birliğiyle gerçekleşen yardım çalışmalarında ihtiyaç sahiplerine çeşitli yardımlar ulaştırıldı. Dağıtım çalışmalarına Sivas Belediye Başkan Vekili Turan Topgül de katıldı.

Her sene Türkiye’deki yoksul çocuklara kış yardımında bulunan WEFA, 2020/21 kış yardım çalışmalarını Türkiye’nin 11 ilinde gerçekleştirecek. Dağıtımlara ilk olarak Sivas’tan başlayan WEFA, Sivas’ta 30 ihtiyaç sahibi çocuğa çeşitli kışlık malzemeler hediye etti. Sivas Kemal İbni Hümam Vakfı iş birliğiyle gerçekleşen yardım çalışmalarında ihtiyaç sahiplerine yönelik zekât dağıtımında da bulunuldu. Dağıtım çalışmalarına eşlik eden Sivas Belediye Başkan Vekili WEFA’nın ihtiyaç sahiplerine yönelik yardım çalışmalarını büyük bir takdirle karşıladıklarını; bu vesileyle tüm hayırseverlere teşekkürlerini sunduklarını aktardılar.

“Sivas’taki Çocuklarımız Artık Kışa Hazır.”

Sivas’taki yardım çalışmalarına katılan WEFA Türkiye Genel Sekreteri CumaAli Keleş yardım çalışmasına ilişkin olarak şu sözleri kaydetti:

“Çocuklarla birlikte çok keyifli ve çok güzel bir gün geçirdik. Çocuklarımıza mont, bot, çorap, bere ile okul çantası, maske ve beslenme çantası hediye ettik. Hediyelerine kavuşan çocukların mutluluğu bizleri daha da sevindirdi. Onları böylesine neşeli, böylesine umutlu görmek bizler için en güzel hediye. Bugünkü programımızda 30 çocuğumuza dağıtımlarımızı gerçekleştirdik. İlerleyen günlerde de yardım çalışmamız devam edecek. Sivas’ın farklı ilçelerindeki çocuklarımızı evlerinde ziyaret edecek ve onlara da hediyelerini vereceğiz. Sivas’ta toplamda 518 yoksul çocuğa kış yardımında bulunacağız.”

WEFA Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Recep Yenigün ise şu ifadeleri kullandı:

“Bu kış da çocuklarımızı mutlu etmeye niyet ettik. Hayırseverlerimizin de desteğiyle Türkiye’deki ihtiyaç sahibi çocuklarımızın yüzünü güldürdük. Kışlık elbiseleri ve yeni botlarıyla Sivas’taki çocuklarımız artık kışa hazır.”

Hayırseverlerin bağışlarını gerçek sahiplerine ulaştırmaya devam ettiklerini belirten WEFA Gönüllüsü Arif Kılıç

“Çocuklara botlarını giydirirken çocukların çoraplarının ıslak olduğunu fark ettik. İnsanların maddi imkânlarının iyi olmadığını gördük. Çok üzücüydü.” dedi.

WEFA Gönüllüsü Fırat Özdemir duygularını şu sözlerle ifade etti:

“Sivas’ta şu an çok soğuk bir hava var. Ev ev dolaşıp ihtiyaç sahiplerine yardım götürüyoruz. Gittiğimiz tüm evlerde yürek sızlatan görüntülerle karşılaştık. Çocukların ayakkabısı, kışlık montları yok. Hayırseverlerin de desteğiyle bu ailelerimize, çocuklarımıza kışlık malzeme hediye edeceğiz.”

Türkiye’de 11 İlde 5.000 Çocuğa Kış Yardımı

Bu sene Türkiye’deki kış yardım çalışmalarına Sivas ilinde start veren WEFA, Kayseri, Malatya, Afyonkarahisar, Yozgat, Gaziantep, Tokat ve Trabzon illerindeki yardım çalışmalarını ise Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirecek. Bu illerde ihtiyaç sahibi çocuklara TDV iş birliğiyle çeşitli kışlık malzemeler hediye edilecek. Öte yandan kış yardımı çalışmaları Sivas, Gümüşhane, Edirne ve İstanbul’da da devam edecek. Toplamda 5.000 çocuğa kışlık kıyafet yardımı yapılacak.

Kış Güneşi Tüm Dünyayı Isıtacak!

WEFA, 2020/21 kış yardımlarını “Kış Güneşi Hediyeniz Olsun!” sloganıyla gerçekleştiriyor. Kış yardım çalışmaları çerçevesinde muhtaç ailelere battaniye, kışlık giysi, gıda paketi, soba ve yakacak malzeme ile zekât yardımı yapılacak. WEFA, kış yardımlarını Türkiye, Moğolistan, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Kosova, Pakistan, Keşmir, Lübnan, Yemen ve Bangladeş’te gerçekleştirecek. Öte yandan 2020/21 kış yardımları kapsamında mültecilere de kışlık malzemeler ulaştırılacak. Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Lübnan Arsal Kampı’na sığınan; çadırlarda, plastik veya tenekeden yapılmış evlerde yaşam mücadelesi veren mültecilere ve Bangladeş’teki kamplarda kalan Arakanlı Müslümanlara da kış yardımı yapılacak. WEFA’nın kış yardımları mart ayına kadar devam edecek.

Kış Yardımı

 

Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın kış yardımlarına destek vermek isteyen hayırseverler +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “ProjeNo 201035” yazılması gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi almak isteyen hayırseverler wefa.org sitesini ziyaret edebilirler. Öte yandan aşağıda yer alan formu doldurarak bağışınızı hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

FundraisingBox Logo