Türkiye’deki yoksul annelere yönelik yeni bir çalışma başlatan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu ocak ayında yeni bir proje hayata geçirdi. “Sevgi Bohçası” projesi çerçevesinde Türkiye’deki muhtaç annelerin ve yeni doğan bebeklerinin acil temel ihtiyaçları karşılanıyor. Sevgi bohçaları Türk Kızılay Genel Müdürlük ve Şube Başkanlıkları/Temsilcilikleri aracılığıyla Türkiye’deki yoksul annelere ulaştırılıyor.

WEFA tarafından ocak ayında başlatılan “Sevgi Bohçası” projesi kapsamında Türkiye’nin farklı illerindeki ihtiyaç sahibi annelere sevgi bohçası hediye edildi. Yardım çalışmalarından bu zamana dek toplamda 234 aile yararlandı. Türk Kızılay’ın Bayburt, Kahramanmaraş, Afyon, Sivas, Karaman, İstanbul, Balıkesir, Canik, Ankara ve Ödemiş Şube Başkanlıkları aracılığıyla yoksul annelere ulaşıldı.

WEFA, Türkiye’deki yardım çalışmalarına ilerleyen günlerde de devam edecek.

Türkiye’deki Yoksul Annelere Yardım Eli Uzatın – “Sevgi Bohçası” Projesi

WEFA, doğum yapan annelerin ve onların dünyaya yeni gözlerini açan bebeklerinin hijyen, giyim eşyası vb. temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla başlattığı  Sevgi Bohçası projesi sayesinde ihtiyaç sahibi binlerce aileye ulaşmaya ve onların yüzünü güldürmeye devam ediyor. Proje çerçevesinde Türkiye’deki kadın ve doğum hastanelerinde yakın zamanda bebek sahibi olan ve maddi imkânsızlık içinde bulunan ailelere,  içerisinde çeşitli ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu sevgi bohçası hediye edilmektedir. Sevgi bohçalarında yeni doğan bebek için 1 takım hastane çıkış seti (tulum ve zıbın takımı), 1 paket pamuk, 1 paket bebek bezi, 2 paket ıslak mendil, 1 paket pişik kremi, 1 adet şampuan, 1 adet sabun, 1 adet battaniye; anne için ise 1 paket hijyenik ped ile 1 adet gecelik bulunmaktadır. Osmanlıdan beri süregelen bir gelenek olan bu çalışmayla doğum sonrasında anne ve bebek için gerekli olan en temel ihtiyaçlar karşılanmış oluyor.

Bir sevgi bohçasının bedeli 40 Euro’dur.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

“Sevgi Bohçası” projesine destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına  “ProjeNo2020” yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıda yer alan formu doldurarak bağışınızı hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

FundraisingBox Logo