Türkiye’deki kış yardımları çerçevesinde Gümüşhane’ye giden WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu çocuklara kışlık kıyafet yardımında bulundu. İhtiyaç sahibi ailelere zekât dağıtıldı.

Türkiye’deki çocuklara yardım götürmeye devam eden WEFA, 2020/21 Kış Yardımı kapsamında Gümüşhane’ye de kış yardımı ulaştırdı. Gümüşhane İlim Yayma Cemiyeti iş birliğiyle gerçekleştirilen yardımlar çerçevesinde toplamda 414 yoksul çocuğa kışlık kıyafet yardımı yapılacak. Dağıtımlara WEFA Türkiye Genel Sekreteri CumaAli Keleş, WEFA Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Recep Yenigün’ün yanı sıra WEFA Gönüllüsü Alim İnci ile Pusula Derneği Temsilcisi Ahmet Yılmaz da katıldı.

Gümüşhane’nin Torul ilçesine geldiklerini belirten WEFA Türkiye Genel Sekreteri Keleş şu sözleri kaydetti:

“Sivas, Afyon, Tokat, Malatya, Gaziantep, Edirne ve Yozgat’tan sonra şimdi de Gümüşhane’deyiz. Hayırseverlerin hediyelerini çocuklara ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdık. WEFA olarak kış yardımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bir sonraki rotamız Trabzon, Kayseri ve İstanbul olacak. Mart ayına kadar kış yardımlarımız sürecek.”

Türkiye’de 11 İlde 5.000 Çocuğa Kış Yardımı

Bu sene Türkiye’deki kış yardım çalışmalarına Sivas ilinde start veren WEFA, Kayseri, Malatya, Afyonkarahisar, Yozgat, Gaziantep, Tokat ve Trabzon illerindeki yardım çalışmalarını ise Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirecek. Bu illerde ihtiyaç sahibi çocuklara TDV iş birliğiyle çeşitli kışlık malzemeler hediye edilecek. Öte yandan kış yardımı çalışmaları Sivas, Gümüşhane, Edirne ve İstanbul’da da devam edecek. Toplamda 5.000 çocuğa kışlık kıyafet yardımı yapılacak.

Kış Güneşi Tüm Dünyayı Isıtacak!

WEFA, 2020/21 kış yardımlarını “Kış Güneşi Hediyeniz Olsun!” sloganıyla gerçekleştiriyor. Kış yardım çalışmaları çerçevesinde muhtaç ailelere battaniye, kışlık giysi, gıda paketi, soba ve yakacak malzeme ile zekât yardımı yapılacak. WEFA, kış yardımlarını Türkiye, Moğolistan, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Kosova, Pakistan, Keşmir, Lübnan, Yemen ve Bangladeş’te gerçekleştirecek. Öte yandan 2020/21 kış yardımları kapsamında mültecilere de kışlık malzemeler ulaştırılacak. Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Lübnan Arsal Kampı’na sığınan; çadırlarda, plastik veya tenekeden yapılmış evlerde yaşam mücadelesi veren mültecilere ve Bangladeş’teki kamplarda kalan Arakanlı Müslümanlara da kış yardımı yapılacak. WEFA’nın kış yardımları mart ayına kadar devam edecek.

Kış Yardımı

Türkiye’deki Kış Yardımları İçin Sen de Destek Ol!

WEFA’nın kış yardımlarına destek vermek isteyen hayırseverler +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “ProjeNo 201035” yazılması gerekmektedir. Öte yandan aşağıda yer alan formu doldurarak bağışınızı hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

FundraisingBox Logo