Türkiye’deki ramazan yardımlarını bu sene Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle gerçekleştiren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu ihtiyaç sahibi ailelere zekât, alışveriş kartı ve kumanya yardımında bulunacak.

2021 Ramazan yardımları kapsamında Türkiye’deki ailelere yardım ulaştıran WEFA, bu yıl Sakarya, İstanbul, Diyarbakır, Siirt, İzmir, Aydın, Manisa, Artvin, Rize, Ordu, Denizli, Uşak olmak üzere toplamda 12 ilde ramazan yardım çalışmalarını gerçekleştirecek. Konuyla ilgili olarak ayrıntılı bilgi veren WEFA Genel Başkanı Musab Aydın şu sözleri kaydetti:

“Bu yıl Türkiye’deki ramazan yardımlarımızı Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin 12 ilinde gerçekleştireceğimiz yardım çalışmalarımız kapsamında ihtiyaç sahibi 6.050 aileye alışveriş kartı ve 2.100 aileye kumanya dağıtımı yapacağız. Öte yandan hayırseverlerimizin kurumumuza emanet ettiği zekât, fidye ve fitreleri de sahiplerine ulaştırıyoruz. Sakarya ve İstanbul’daki dağıtımlarımıza başladık. Ramazan ayı boyunca yardım çalışmalarımız devam edecek.”

Türkiye ramazan yardımı

Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın ramazan yardımlarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına da havale yapılabilmektedir. Açıklama kısmına bağış amacının (zekât, fitre, kumanya vs.) yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıda yer alan formu doldurarak bağışınızı hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

FundraisingBox Logo