Türkiye’deki Evsizlere Yemek Yardımı:

Türkiye’deki evsizlere yemek yardımı için “Sevap Tası” projesini hayata geçiren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu İstanbul’daki evsizler için sıcak yemek yardımında bulunuyor.

İstanbul’da parklar, köprü altları, tenha köşeler vb. alanlarda barınma ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan kimselere “Sevap Tası” projesi çerçevesinde yemek yardımı yapılıyor. Gönülbağı Vakfı’nın her akşam düzenli olarak gerçekleştirdiği yardım çalışmasına WEFA da belli zamanlarda destek veriyor.

Evsiz Biri İçin Yemek Bağışı Yalnızca 3,5 Euro

Proje kapsamında Kılıç Ali Paşa Camii önünde ihtiyaç sahiplerine dört çeşit yemek ikram edilmektedir. Gönülbağı Vakfı ile ortak yürütülen Sevap Tası projesinden günlük yaklaşık olarak 100 evsiz istifade etmektedir. Hayırseverler de yapacakları bağışlarla projeye katkı sunabilirler. Bir kişilik yemek bağışı yalnızca 3,5 Euro’dur.

Evsizlere Yemek Yardımı – Nasıl Bağış Yapabilirim?

“Sevap Tası” projesine destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “Sevap Tası” yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıda yer alan formu doldurarak bağışınızı hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

FundraisingBox Logo