WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu çocuklara ve ihtiyaç sahibi ailelere yönelik başlattığı kış yardımı çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

WEFA, Avrupalı hayırseverlerin emanetlerini sahiplerine ulaştırmaya devam ediyor. 2021-22 Kış Yardımı çalışmaları kapsamında Arnavutluk, Bangladeş, Keşmir, Kosova, Kuzey Makedonya, Lübnan, Moğolistan, Pakistan, Türkiye ve Yemen’deki ailelere kışlık malzeme yardımı yapılacak.

Yardım kampanyasıyla ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Projeler Birimi Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“Soğuk hava şartları çok sayıda yoksul aileyi tehdit ediyor. Bilhassa derme çatma evlerde hayata tutunmaya çalışanlar için kış mevsimi kâbusa dönüyor. WEFA olarak ihtiyaç sahibi ailelerin sıcak bir kış geçirmesi için büyük bir özveriyle çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Kış yardımlarımız çerçevesinde yetimler başta olmak üzere ihtiyaç sahibi çocuklara kışlık kıyafet ve bot hediye ediyoruz. Yoksul ailelere battaniye, soba, yakacak malzeme, gıda paketi ve zekât yardımında bulunuyoruz.”

Türkiye'deki çocuklara yardımTürkiye’deki Çocuklara Kış Yardımı

Türkiye’deki kış yardımlarını Düzce, Eskişehir, Erzincan, Erzurum, Iğdır, İstanbul, Kahramanmaraş, Karaman ve Mardin’de gerçekleştireceklerini belirten Bakıcı,

“Türkiye’deki kış yardımlarımız kapsamında bu yıl hedefimiz 5.000 ihtiyaç sahibi çocuğa kışlık kıyafet ve bot dağıtmak. Şimdiye kadar 4.500’den fazla çocuğumuzu kış yardımlarımızla mutlu ettik. Ailelere zekât, yakacak malzeme ve zekât yardımında bulunduk. Türkiye’de bazı illerde kış yardımlarımızı Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle gerçekleştiriyoruz. Kış yardımlarımız şubat ayının sonuna kadar devam edecek.” dedi.

Kış Yardımı

2021-22 Kış Yardımı çerçevesinde Arnavutluk, Bangladeş, Keşmir, Kosova, Kuzey Makedonya, Lübnan, Moğolistan, Pakistan, Türkiye ve Yemen’deki çocuklara ve ihtiyaç sahibi ailelere kışlık giysi, soba, yakacak malzeme, gıda paketi ve zekât yardımı yapılacak. WEFA’nın kış yardımları şubat ayının sonuna kadar devam edecek. Hayırseverler de bağışlarıyla yardım çalışmasına destek verebilirler.

İhtiyaç Sahibi Çocuklar Desteğinizi Bekliyor

WEFA’nın kış yardımı çalışmalarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Gönderme amacı kısmına “Kış Yardımı” yazılması gerekmektedir.

ŞİMDİ BAĞIŞ YAP!

TIKLAYINIZ.
TIKLAYINIZ.

Türkiye'deki çocuklara yardım

Türkiye'deki çocuklara yardım

Türkiye'deki çocuklara yardım

Türkiye'deki çocuklara yardım