Bu kış da çocukları mutlu etmeye hazırlanan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Türkiye’deki çocuklara kışlık kıyafet yardımı yapacak.

2020/21 kış yardımını Kış Güneşi Hediyeniz Olsun! sloganıyla başlatan WEFA, bu sene de Türkiye’deki çocuklara çeşitli hediyeler dağıtacak. Türkiye’de il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerinin belirlediği ilk ve ortaokul ile liselerde eğitim alan çocuklara kışlık kıyafet yardımı yapılacak.

Yardım kampanyası çerçevesinde Türkiye’deki 5.000 çocuğa mont, bot, çorap, bere ile okul çantası, maske ve beslenme çantası hediye edilecek.

“Sisli, Puslu ve Buz Gibi Havada Titriyorduk.”

Kış yardımı çerçevesinde ihtiyaç bölgelerine ulaşan ve ilgili bölgelerde yardım faaliyetleri gerçekleştiren WEFA, bu kış da soğuktan etkilenen muhtaçların yanında olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda kış yardımı kapsamında Türkiye’de farklı illerde gerçekleştirilen yardım çalışmalarına katılan WEFA gönüllüleri yaşadıkları deneyimi şu sözlerle aktardılar.

Saatler süren yolculuğumuzun ardından nihayet yardım ulaştıracağımız okula varmıştık. Dağ eteklerinde yer alan bu okulun öğrencileri bizi oldukça sıcak karşıladılar. Doğrusu dağ yamacındaki bu okulda bu kadar kalabalık bir öğrenci grubunun olması bizleri şaşırtmıştı. Sisli, puslu ve buz gibi havada müthiş titriyorduk. Tam bu esnada yanımdaki ceketsiz minik öğrenciye gözüm ilişti ve ona soruverdim. ‘Sen böyle üşümüyor musun?’ Minik öğrencinin soruma cevabı ise şöyle oldu: “Abla yok üşümüyorum, biz alıştık, ceketsiz de yaşayabiliyoruz.” (Kahramanmaraş – Yaren Barak)

Yardım çalışmalarımızı okullarda yaptığımız için çok sayıda öğrenciyle tanıştık. En çok etkilendiğim şeylerden biri de terlikle okula gelen bir kızımız oldu. Ayağında kalın, örme bir çorap ve terlik vardı. Demek ki o kadar yokluk içindelerdi. Yüreğim burkuldu, etrafımıza karşı daha duyarlı olmamız gerektiğini daha iyi anladım.” (Şırnak – Fatma Batur)

Erzurum’da 1033 çocuğumuza kışlık giysi ve bot hediye ettik. Çocuklarımıza kabanlarını giydirdikçe ben ısındım. Hava çok soğuktu; ama çocuklarımızın minik yürekleri sıcacıktı. 1033 gülen göz… 1033 gülümseyen masum çehre… O an yaşadığım mutluluğu kelimelerle tarif edemem.” (Erzurum – Fatmana Oduncu)

Türkiye’deki Çocuklara Kışlık Kıyafet Yardımı

WEFA, 2019/2020 kış yardımı kapsamında Türkiye’nin farklı illerindeki 400 okula kış yardımı ulaştırmış; 11.000 ihtiyaç sahibi çocuğa atkı, bere, eldiven, bot ve kaban hediye etmişti.

2020/21 kış yardımı çerçevesinde ise Afyon, Edirne, Gaziantep, Gümüşhane, İzmir, Kayseri, Malatya, Sivas, Tokat, Trabzon ve Yozgat illerindeki yoksul çocuklara kış yardımı ulaştırılacak. İhtiyaç sahibi çocuklara kışlık giysi yardımı ile çeşitli okul malzemeleri ve maske yardımı yapılacak. Yardım çalışmalarından öncelikli olarak yetim ve öksüz çocuklar faydalanacak.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Türkiye’deki çocuklara kışlık kıyafet yardımı yapmak isteyen hayırseverler +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına ProjeNo 201035 yazılması gerekmektedir.

Öte yandan aşağıda yer alan formu doldurarak bağışınızı hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

FundraisingBox Logo

ONLINE BAĞIŞ kısmından bağış yapabilmek için

TIKLAYINIZ.
TIKLAYINIZ.