Türkiye’deki ailelere ramazan yardımı yapacak olan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu 2022 Ramazan Kampanyası’na hız kesmeden devam ediyor.

2022 Ramazan Kampanyası’nı “Ramazanda Bütün İyilikler Canıgönülden!” sloganıyla geçekleştiren WEFA, bu sene de Afrika, Asya, Orta Doğu, Balkanlar ve Türkiye’deki ihtiyaç sahibi ailelere ramazan yardımında bulunacak. Türkiye’deki ramazan yardımları hakkında ayrıntılı bilgi veren WEFA Projeler Birimi Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu sözleri kaydetti:

“Türkiye’deki ramazan yardımlarımızı Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğiyle gerçekleştiriyoruz. TDV’nin tespit ettiği ihtiyaç sahibi ailelere zekât ve kumanya yardımında bulunacak, 7.500 aileye ise alışveriş kartı dağıtacağız. Ardahan, Kars, Bitlis, Samsun, Hatay, Kilis, İstanbul olmak üzere bu ramazan ayında Türkiye’nin 7 ilinde yardım çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz.”

Türkiye’deki İhtiyaç Sahibi Ailelere İftar Yemeği Hediye Edebilirsiniz

Türkiye’deki ramazan çalışmaları kapsamında yoksul kimselere iftar yardımında da bulunacaklarını belirten Bakıcı,

“İstanbul’da Gönülbağı Vakfı iş birliğiyle 10.000 ihtiyaç sahibi aileye iftariyelik dağıtacağız. İftar öncesi ev ev dolaşacak, yetim aileleri başta olmak üzere hastalara, engellilere, yaşlılara, kimsesizlere ve yoksul ailelere 3 çeşit yemekten oluşan iftariyeliklerimizi ulaştıracağız. Bununla birlikte Hatay’da mülteci aileleri başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerine yönelik iftar yemeği organize edeceğiz. Hayat Derneği ile birlikte gerçekleştireceğimiz yardım çalışması kapsamında 10.000 kişiye iftar yardımında bulunacağız.” dedi.

2022 Ramazan Kampanyası

Her yıl olduğu gibi bu ramazan ayında da yetim çocukları, mültecileri, kimsesizleri, ihtiyaç sahibi aileleri, hasta ve yaşlıları yalnız bırakmayacak olan WEFA, dünyanın farklı ülke ve bölgelerinde ramazan çalışmalarını gerçekleştirecek. İhtiyaç sahiplerine zekât, fitre, fidye, sadaka, kumanya ve iftar yemeği yardımları olmak üzere birçok ayrı kalemde yardım ulaştırılacak. Bununla birlikte yetimlere bayramlık kıyafet hediye edilecek. Bazı ülke ve bölgelerdeki yardım çalışmalarına WEFA ekipleri de katılacak.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

WEFA’nın ramazan yardımlarına destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına da havale yapılabilmektedir. Açıklama kısmına bağış türünün (zekât, fitre, kumanya vs.) yazılması gerekmektedir.

RAMAZAN YARDIMI

TIKLAYINIZ
TIKLAYINIZ