WEFA, Türkiye’deki yoksul annelere yönelik başlattığı “Sevgi Bohçası” projesi çerçevesinde Türkiye’deki muhtaç annelerin ve yeni doğan bebeklerinin temel ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu çerçevede 2020 yılında 1.000 adet Sevgi Bohçası hediye edilmiştir.

2021 yılında ise Adana, Ankara, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Konya, Siirt, Şanlıurfa illerinde sevgi bohçası dağıtımları gerçekleştirilecek. Toplamda 1.200 anneye sevgi bohçası dağıtılması planlanıyor. Sevgi bohçaları Türk Kızılay Genel Müdürlük ve Şube Başkanlıkları/Temsilcilikleri aracılığıyla Türkiye’deki yoksul annelere ulaştırılıyor.

Sevgi Bohçası Projesi Nedir?

Proje çerçevesinde Türkiye’deki kadın ve doğum hastanelerinde yakın zamanda bebek sahibi olan ve maddi imkânsızlık içinde bulunan ailelere, içerisinde çeşitli ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu sevgi bohçası hediye edilmektedir. Sevgi bohçalarında yeni doğan bebek için 1 takım hastane çıkış seti (tulum ve zıbın takımı), 1 paket pamuk, 1 paket bebek bezi, 2 paket ıslak mendil, 1 paket pişik kremi, 1 adet şampuan, 1 adet sabun, 1 adet battaniye; anne için ise 1 paket hijyenik ped ile 1 adet gecelik bulunmaktadır.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

“Sevgi Bohçası” projesine destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına havale de yapılabilmektedir. Açıklama kısmına “Sevgi Bohçası” yazılması gerekmektedir.