Dünyanın farklı ülke ve bölgelerinde her ay düzenli olarak adak, akîka ve şükür kurbanı kesen WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Türkiye’deki ihtiyaç sahiplerini de unutmadı. Yardım çalışması kapsamında Türkiye’de dört ayrı ilde toplamda 1.800 aileye kurban yardımında bulundu.

Türkiye’deki ihtiyaç sahiplerine yönelik gerçekleştirdiği yardım çalışmalarına ara vermeden devam eden WEFA, üç aylarda İstanbul’daki yoksul ailelerin yüzünü güldürdü. Hayırseverlerin WEFA’ya emanet ettiği adak, akîka ve şükür kurbanları İstanbul’da ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

İstanbul’un Tuzla ilçesindeki dağıtımlara katılan WEFA Genel Başkanı Musab Aydın şu sözleri kaydetti:

“WEFA olarak her ay düzenli bir şekilde dünyanın farklı coğrafyalarında adak, akîka ve şükür kurbanı kesiyor, bölgedeki ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz. Ramazan ayı öncesinde de Türkiye’deki kardeşlerimize kurban yardımlarımızı ulaştırdık. Yardım çalışmamız çerçevesinde toplamda 1.800 yoksul aileye kurban eti yardımında bulunduk. İstanbul’un Tuzla ilçesinde Tuzla Belediyesi ve Gönül Elleri Çarşısı ile beraber yardım çalışmamızı gerçekleştirdik. Et girmeyen evlere kurban yardımlarımızı ulaştırdık. Aynı zamanda Tuzla Belediyesi Aşevinde pişirilen kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine ikram ettik. Tuzla’daki kurban yardımlarımızdan toplamda 500 aile istifade etti. Üç aylarda ailelerimizin sofralarını bereketlendirdik, çocukları mutlu ettik. Destek veren tüm hayırseverlerimize WEFA olarak teşekkür ediyorum.”

Dağıtımlara katılan Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı da destek veren herkese teşekkür etti.

Üç Aylarda Türkiye’de 4 İlde Kurban Yardımı

Türkiye’de dört ayrı ilde kurban yardımlarını gerçekleştirdiklerini söyleyen Aydın,

“İstanbul’un diğer ilçelerinde de kurban dağıtımlarımızı tamamladık. Bununla birlikte Kırıkkale, Kırşehir ve Yozgat’taki kardeşlerimize kurban eti dağıtımlarımız oldu. Bu illerdeki yardım çalışmamızı Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğiyle geçekleştirdik.” dedi.

Adak, akîka, şükür kurbanı dağıtımlarını geçen sene yine üç aylarda TDV ile birlikte gerçekleştiren WEFA, toplamda 1.660 aileye kurban yardımında bulunmuştu.

Adak, Akîka, Şükür Kurbanı / Fotoğraf Galerisi

TIKLAYINIZ
TIKLAYINIZ

ADAK, AKîKA, ŞÜKÜR KURBANI BAĞIŞI

TIKLAYINIZ
TIKLAYINIZ