“Kış Kampanyası”nı Türkiye’de bu sene ilk olarak Erzurum’da başlatan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Erzurum’un Çat, Hınıs ve Tekman ilçelerindeki 1033 ilk ve ortaokul öğrencisine kaban, bot, eldiven, atkı ve bere hediye etti.”

Kış yardımları kapsamında Erzurum’a gerçekleştirilen ziyarette WEFA ekibinde yer alan Fatmana Oduncu’nun yardımlar esnasında yaşadıklarını sizlerle paylaşmak istiyoruz:

“Erzurum’da 1033 çocuğumuza kışlık giysi ve bot hediye ettik. Çocuklarımıza kabanlarını giydirdikçe ben ısındım. Hava çok soğuktu; ama çocuklarımızın minik yürekleri sıcacıktı. 1033 gülen göz… 1033 gülümseyen masum çehre… O an yaşadığım mutluluğu kelimelerle tarif edemem. ‘Bir çocuk gülünce benim dünyam güzelleşiyor.’ derim her zaman. Dünyamı güzelleştiren bu gülüşler en güzel hatıralarım arasında yerini alacak.

Hiç unutamayacağım bir diğer anım ise yeni botlarını hemen giyip heyecanla evine koşan Kardelen isimli küçük kızımızla ilgili. Kardelen’in bir yandan sevinçle eve doğru koşması bir yandan da yeni botlarına değen karları temizlemeye çalışması beni çok etkiledi.

Böylesi anlamlı bir yardım çalışmasında yer aldığım için WEFA’ya tekrardan teşekkür ederim.”

Türkiye / Erzurum Ziyareti – Ocak 2019

Fatmana Oduncu