Türkiye Diyanet Vakfı ile buluşma gerçekleştiren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Genel Başkanı Musab Aydın Almanya’da yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

WEFA Genel Başkanı Musab Aydın, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat’ı Ankara’daki makamında ziyaret etti. Görüşmede TDV Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Çetin ve yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu. Ziyaret sonrası açıklama yapan WEFA Genel Başkanı Aydın, “TDV Genel Müdürü ve yönetim kurulu üyeleriyle son derece verimli bir görüşme gerçekleştirdik. WEFA’nın dünya çapında yaptığı faaliyetleri anlatma fırsatımız oldu. Türkiye’deki yaptığımız ramazan çalışmalarımız hakkında kısa bilgiler de aktardık. Öte yandan TDV ile ortak yapılabilecek projeler hakkında da istişarelerde bulunduk. Bilhassa Türkiye’deki yetimlere yönelik gerçekleştireceğimiz yeni çalışmalarımızdan bahsettik.” dedi.

TDV ile işbirliğini önemsediklerine vurgu yapan Aydın, “TDV ile sürekli irtibatta kalacak ve TDV’nin birikim ve tecrübelerinden istifade edeceğiz. WEFA olarak 13 yıldır yaptığımız faaliyetlerle iyiliğin her zaman her yerde yaşatılmasına katkıda bulunmaya çalışıyoruz. TDV ile yapacağımız ortak projelerle bu gayemiz doğrultusunda ilerlemeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

TDV Genel Müdür Polat ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sıcak ve samimi bir atmosferde geçen görüşmede iki kurum arasında bir işbirliği protokolü imzalanması ve bu protokol çerçevesinde birlikte insani yardım çalışmaları yapma konusunda görüş birliğine varıldı.

Ziyaret çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.