Afrika’da hayata geçirdiği kalıcı eserlerle insanların hayatına dokunan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Tanzanya’da şimdi de cami inşası gerçekleştiriyor. 150 kişi kapasiteli Medine Camii’nin bu sene içinde hizmete açılması planlanıyor.

Tanzanya’da yaptığı kalıcı eserlerle yerel halkın her türlü ihtiyacını gidermeye çalışan WEFA, bu sene temelini attığı Medine Cami ile yine çok sayıda insanın yüzünü güldürecek.

Medine Cami İnşası Projesine büyük destek veren WEFA Elsenfeld Temsilcisi Aydanur Derindere şu sözleri kaydetti: “Yine güzel bir çalışmaya katkı sunacak olmanın heyecanı var içimde. Cami tamamlandığı zaman Tanzanyalı kardeşlerimiz ibadetlerini rahatlıkla yapabilecekler. Elsenfeld ve çevresindeki hayırseverlerin Tanzanya’daki cami projesine olan ilgisi beni umutlandırdı. Caminin bir an önce hizmete açılması için büyük bir gayretle çalışmaya devam edeceğim.”

160 metrekare alan üzerine inşa edilen caminin inşaatı tamamlanmak üzere. Medine Camii’nde aynı anda 150 kişi ibadet edebilecek.

WEFA’nın Tanzanya’da medrese, sağlık ocağı, yetim okulu, çocuk oyun parkı ve su kuyuları da bulunmaktadır.