WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu’nun projelerine destek vermek amacıyla hayırseverler tarafından Avrupa’nın farklı şehirlerinde her ay mutat olarak “Hayır Kahvaltısı” düzenlenmektedir. En son 15 Mart’ta Almanya’nın Stadtallendorf şehrinde düzenlenen “Hayır Kahvaltısı”na yaklaşık 50 kişi katıldı. 

WEFA Stadtallendorf Temsilcisi Havva Çil’in WEFA tanıtım standı kurduğu etkinlikte WEFA’nın Tanzanya’da inşa ettiği medrese hakkında bilgiler verildi.  Çil, “Şubat ayında WEFA olarak ziyaret ettiğimiz Tanzanya’da yerel halkın medreseye ihtiyacı olduğunu öğrenince WEFA hemen bununla ilgili bir çalışma başlattı. Orada medresemizin temelini attık. Evinde yemeği olmayan, çocuğu hasta olan kısacası hayatın zorlukları ile mücadele etmek zorunda kalan o güzel insanlar medresenin yapılacağını öğrenince o kadar çok sevindiler ki temel atma töreni âdeta bir bayram havasında geçti. Onların bu sevinci beni daha da çok heyecanlandırdı. Yaptığımız yardım çalışmalarının ne kadar kıymetli olduğunu daha iyi anladım. Bugün bu anlamlı etkinliğimizde hayırseverlerimiz de bizi yalnız bırakmadı. Bir kez daha anladım ki çıktığımız bu yolda ne biz yalnızız ne de uzakta bizi bekleyen o güzel insanlar.” ifadelerini kullandı.

250 Öğrenci Eğitim Görecek

Medresede 130’u erkek ve 120’si kız olmak üzere toplam 250 öğrenci ile 70 yetişkin kadın ve 40 yetişkin erkek eğitim alabilecek. Toplamda 360 kişiye ilim yuvası olacak medresede sabahçı-öğlenci modeli uygulanacak.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Projeye destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfasından “Tan-İkra 1 Fonu”na online bağış yapabilecekleri gibi Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler.