Tanzanya’ya ziyaret gerçekleştirecek olan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Tanzanya’daki ihtiyaç sahiplerine yardım götürecek.

WEFA, ülke ziyaretleri kapsamında 12 Şubat tarihinde Tanzanya’ya gidiyor. Katarakt ameliyatları, su kuyusu açılışları ve adak, akika kurban kesimlerinin yapılacağı ziyarette WEFA’nın Tanzanya’da bulunan yetimlerine harçlıkları elden teslim edilecek. Program kapsamında okul açılışı da gerçekleştirilecek.

WEFA, şubat ayında bir dizi projeler gerçekleştirmek üzere Tanzanya’ya gidiyor. Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Bakıcı’nın da aralarında bulunduğu ekip 12 Şubat’ta yola çıkacak. Programa ilişkin ayrıntılı bilgiler aktaran Bakıcı, “Senenin belli periyotlarında gerçekleştirdiğimiz ülke ziyaretleri kapsamında ekibimle beraber şubatta Tanzanya’da olacağız. Yoğun bir program bizi bekliyor. 19 Şubat tarihine kadar bir dizi projeler gerçekleştireceğiz. Hayırseverlerin bu ay bağışladığı şükür, adak ve akika kurbanlarının kesimini gerçekleştireceğiz. Kurbanlıkları dağıtıma hazır hâle getirdikten sonra  orada bulunan ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıracağız. Su kuyusu için bağışta bulunan hayırseverlerimizin tamamlanan su kuyularının açılışını yapacağız. Aynı zamanda o bölgede daha önce açtırdığımız ve hâlâ yapımı devam eden su kuyularının da denetimini yapacağız. ‘Katarakt’ projemiz kapsamında katarakt ameliyatları gerçekleştirecek ve görme yetisinden mahrum yüzlerce insanı yeniden ışıkla buluşturacağız. Bunun haricinde Tanzanya’da bakımını üstlendiğimiz yetimlerimizle buluşacağız. Onlara çeşitli hediyeler verecek, onlarla birlikte yemek yiyeceğiz. Yetim sponsorlarımızın bizlere emanet ettiği 3 aylık yetim harçlıklarını orada bizzat kendimiz yetimlere elden teslim edeceğiz. Bu ziyaretimizde gerçekleştireceğimiz bir diğer önemli programımız ise Tanzanya Eyüp Sultan Yetim Okulumuza ek olarak yaptırdığımız 4 derslik binanın açılışı olacak. Bu ziyaret kapsamında oranın açılışını da gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Tanzanya’da gerçekleştirilecek olan projelere destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfasından bağışta bulunabilecekleri gibi Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler.