Tanzanya’da 2018 yılında temelini attığı medreseyi tamamlayan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu, kasım ayında medresenin açılışını gerçekleştirdi. “İlyas Zeyd” isminin verildiği medrese çok sayıda kişiye ilim yuvası olacak.

Afrika halkının daha iyi şartlarda eğitim almalarına katkı sunmak isteyen WEFA, Tanzanya’da yaptığı yeni medrese ile yine çok sayıda kişinin hayatını güzelleştirdi. Bölge halkının ihtiyacı doğrultusunda yapımına başlananan medrese WEFA’nın Tanzanya’da bulunan camisinin yakınına inşa edildi. Bu sene inşasına başlanan medrese kasım ayında düzenlenen bir törenle eğitime açıldı. Bölgedeki çocukların da katılarak şarkılar söylediği açılış renkli görüntülere sahne oldu.

“Ülke Ziyaretleri” kapsamında Tanzanya’ya giden WEFA Yönetim Kurulu üyelerinden Şerafettin İmatoğlu, Abdurrahman Köylüoğlu ve Abdulmuttalip Fidan’ın yanı sıra WEFA ekibinde yer alan Kadir Altınçiçek, Hakan Toker ve Polat Kurt ve Hatice Şahin de açılışta hazır bulundular.

5 sınıfın bulunduğu medresede öğleden önce kadınlara, öğleden sonra ise çocuklara dinî eğitim verilecek. Medreseye “İlyas Zeyd” ismi verildi.