Katarakt” projesi ile binlerce katarakt hastasının hayatına ışık olan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu en son kasım ayında Tanzanya’da gerçekleştirdiği katarakt ameliyatları ile 200 kişinin daha yeniden görmesine vesile oldu.

“Ülke Ziyaretleri” kapsamında Tanzanya’ya giden WEFA Yönetim Kurulu üyelerinden Şerafettin İmatoğlu, Abdurrahman Köylüoğlu ve Abdulmuttalip Fidan katarakt hastaları ile yakından ilgilendiler.

WEFA, katarakt ameliyatı bedelini karşılayan hayırseverler adına ameliyatlar yaptığı gibi, “Katarakt Fonu”nda biriken bağışlarla da katarakt ameliyatları gerçekleştirerek, binlerce insanı sağlığına kavuşturmaktadır.

WEFA, bu zamana kadar Afrika ve Asya’da 30 bin kişiyi göz muayenesinden geçirirken, 11.500 katarakt hastasını ameliyat ettirerek onların yeniden görmelerine vesile olmuştur.

Nasıl Bağış Yapabilirim?

Katarakt bağışında bulunmak isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler.