“Gelir Temini” projesiyle ihtiyaç sahibi ailelerin ekonomik koşullarının iyileşmesine katkı sunan WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu 2018 yılında Tanzanya ve Etiyopya’daki 60 ailenin iş sahibi olmasına vesile oldu.

2018 yılında Tanzanya ve Etiyopya’daki 60 ailenin ekonomik koşullarının düzelmesini sağlayan WEFA, Tanzanya’da 10 aileye birer büyükbaş hayvan, Etiyopya’da ise 10 aileye ikişer arı kovanı ve 40 aileye 5’er küçükbaş hayvan hediye etti. Maddi durumu iyi olmayanları iş sahibi yapan WEFA, ihtiyaç sahiplerinin yaşadığı bölgedeki yaşam şartlarını göz önüne alarak onlara dikiş makinesi, arı kovanı, büyükbaş ve küçükbaş hayvan ile rikşa bisiklet (taksi) hediye ediyor. “Gelir Temini” projesiyle yoksul insanların başkasına muhtaç olmadan ailesini geçindirebilmesi hedefleniyor. Proje çerçevesinde rikşa bisiklet (taksi) 355, dikiş makinesi 155, büyükbaş hayvan 515, beş küçükbaş hayvan 345, iki arı kovanı ise 315 Avro olarak belirlenmiştir.

Gelir Temini” projesine destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler.

Öte yandan dileyen hayırseverler istedikleri bir meblağ ile “Gelir Temini Fonu”na bir sefere mahsus ya da aylık düzenli olarak da bağışta bulunabilirler.

WEFA, daha önceki yıllarda marangozluk, tavşancılık ve ayakkabıcılık gibi zanaatları da yoksul insanlara öğreterek, çok sayıda kişinin iş sahibi olmasını sağlamıştır.