Kış yardımlarını aralıksız sürdüren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu İstanbul’daki Suriyeli mültecilere kaban, bot, eldiven, atkı ve bere yardımında bulundu. Yardımlardan toplamda 289 mülteci çocuk yararlandı.

Kış yardımları kapsamında Türkiye’nin farklı illerindeki çocuklara kışlık giysi ve bot hediye eden WEFA, İstanbul’daki Suriyeli mülteci çocukları da unutmadı. İstanbul’daki kış yardımları Bağcılar, Esenyurt ve Küçükçekmece ilçelerinde gerçekleştirildi. Küçükçekmece’deki yardım çalışmalarına WEFA Genel Başkanı Musab Aydın ile Yeryüzü Çocukları Derneği Başkanı Sümeyye Altun da katıldı.

Kış yardımlarına ilişkin ayrıntılı bilgi veren WEFA Genel Başkanı Musab Aydın, “Kış yardımlarımız kapsamında başta çocuklar olmak üzere ihtiyaç sahiplerinin sıcak bir kış geçirmeleri için büyük bir özveri ile çalışıyoruz. Bugün de İstanbul’un Küçükçekmece ilçesindeki mülteci çocuklarına kış yardımlarımızı ulaştırdık. Aralarında yetimlerin de bulunduğu mülteci çocuklarımıza kaban, bot, eldiven, atkı ve bere hediye ettik. İstanbul’un üç farklı ilçesinde gerçekleştirilen yardım çalışmalarından toplamda 289 mülteci çocuğumuz istifade etti.” dedi.

Türkiye’de 2.000’den fazla ilk ve ortaokul öğrecisine kışlık giysi ve bot yardımında bulunduklarından bahseden Aydın, “Türkiye’deki kış yardımlarımızın ilk durağı bu sene Erzurum oldu. Kış yardımlarımız kapsamında Erzurum’da 1033, Hakkâri’de 1092 ilk ve ortaokul öğrencisine, Adana’da ise aralarında Suriyeli mültecilerin de bulunduğu 224 yetim çocuğumuza kışlık kıyafet ve bot hediye etmiştik. Türkiye’deki kış yardımlarımızın son durağı ise İstanbul oldu. Bu kış da çocukları, yetimleri mutlu etmenin huzurunu yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bu sene kış yardımlarını 9 farklı ülkede gerçekleştirdiklerini aktaran Aydın, “Makedonya, Moğolistan, Lübnan, Kosova, Keşmir, Pakistan, Yemen ve Bangladeş’te de kış yardımlarımız devam ediyor. Yetimlere, mültecilere, kimsesizlere, hasta ve yaşlılar ile ihtiyaç sahibi ailelere soba, odun, kömür, battaniye, kışlık giysi ve gıda paketi dağıtıyoruz. Bunun haricinde kış yardımlarımız kapsamında yoksul Müslümanlara zekât yardımında da bulunuyoruz.” dedi.

WEFA’nın “Kış Kampanyası” 28 Şubat’a kadar devam edecek.

“Kış Kampanyası”na destek vermek isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler.