Adak, akîka ve şükür kurbanı kesimlerini her ay düzenli olarak gerçekleştiren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu ihtiyaç sahiplerini sevindirmeye devam ediyor. Eylül ayında Kırgızistan ve Burkina Faso’da kesilen kurbanlar bölgedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Yardım çalışmalarından öncelikli olarak yetim aileleri, hastalar ve kimsesizler faydalandı. Dağıtımlara WEFA ekipleri de katıldı.

Kırgızistan’daki yardım çalışmalarına katılan WEFA Yönetim Kurulu Üyesi Şerafettin İmatoğlu şu sözleri aktardı:

“Miraç Camii açılışını gerçekleştirmek üzere Kırgızistan’a ziyaret gerçekleştirdik. Cami açılışı öncesinde ise adak, akîka ve şükür kurbanı kesip bölgedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Yine cami açılışı gerçekleştirmek üzere Burkina Faso’ya giden ekibimiz de bölgedeki ihtiyaç sahibi ailelere kurban yardımında bulundu. Kırgızistan ve Burkina Faso’da toplamda 126 hisse kurban kesilirken, kurban yardım çalışmalarımızdan yaklaşık 700 aile yararlandı.”

 Nasıl Bağış Yapabilirim?

Adak, akîka ve şükür kurbanı bağışında bulunmak hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına da havale yapılabilmektedir.  Açıklama kısmına bağış türünün (şükür, adak, akîka) yazılması gerekmektedir.