Şükür kurbanı, adak ve akîka kurbanı kesim ve dağıtımlarını düzenli olarak gerçekleştiren WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu Burkina Faso, Gana, Tanzanya ve Nepal’daki ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürdü.

WEFA, adak, akîka ve şükür kurbanı yardımlarına ara vermeden devam ediyor. Kurban yardımlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi veren WEFA Projeler Birimi Sorumlusu Mehmet Bakıcı şu ifadeleri kullandı:

“WEFA olarak Afrika ve Asya’da her mutat olarak şükür, adak ve akîka kurbanları kesiyor ve bölgedeki ihtiyaç sahiplerinin sofralarını bereketlendiriyoruz. Son olarak adak, akîka ve şükür kurbanlarımızı Burkina Faso, Nepal, Tanzanya ve Gana’da kestik. Nepal’deki yardım çalışmalarımızı bölgedeki partner kurumumuz aracılığıyla gerçekleştirdik. Çeşitli yardım projelerini hayata geçirmek amacıyla kasım ayında Gana’ya 2 ayrı ekibimiz gitti. Bu kapsamda Gana’da 2 farklı bölgede kurban dağıtımlarımız oldu. Tanzanya’daki dağıtımlara da WEFA olarak katıldık. ‘Yetimlerimizle Buluşma Günleri’ kapsamında kasım ayında Tanzanya’yı ziyaret ettik. Bölgedeki yetim aileleri başta olmak üzere hastalara, engellilere, yaşlılara, kimsesizlere ve ihtiyaç sahibi ailelere yönelik kurban yardımı çalışması gerçekleştirdik. Burkina Faso’daki kurban yardımlarımıza da WEFA ekibi olarak katıldık.”

Şükür Kurbanı, Adak, Akîka Kurbanı: Nasıl Bağış Yapabilirim?

Adak, akîka ve şükür kurbanı bağışında bulunmak isteyen hayırseverler wefa.org sayfası üzerinden online bağış yapabilecekleri gibi +49 221 880 64 80 numaralı telefonu arayarak Tele-Bağış yoluyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler. WEFA bürolarında veya temsilciliklerde makbuz karşılığı elden de bağış yapılabilir. Ayrıca WEFA’nın hesap numarasına da havale yapılabilmektedir. Açıklama kısmına bağış türünün (şükür, adak, akîka) yazılması gerekmektedir.

ŞİMDİ BAĞIŞ YAP!

TIKLAYINIZ.
TIKLAYINIZ.